Categories
Uncategorized

Nasıl İyi Giyinmeli: Tüm Erkeklerin Öğrenmesi Gereken 15 Kural

Hayatta olduğu gibi yeterince kural var. Ancak bazıları yardım etmek için var. Nasıl iyi giyinileceğini yöneten kurallar gibi. Elbette, bu tür şeyler hakkında fikri olan her erkek veya kadın kişisel deneyimlerinden konuşur – ve şüphesiz biri için işe yarayan şey her zaman bir başkası için çalışmaz; ya da biri için işe yarayan şey, diğeri tarafından çok yaya ya da fazla avangart olarak kabul edilir. Bu nedenle, giyinme söz konusu olduğunda, her zaman göründüğü gibi alınmaları gerekir. Tarzla ilgili son sözlerden ziyade sağlam önerilerdir.

Ancak iyi tavsiye asla koklanmamalıdır ve erkek giyim her zamankinden daha zengin ve çeşitli hale geldikçe, her zamankinden daha deneysel ve bol, trendlere daha duyarlı, kafa karışıklığı ve kendinden şüphe anlarında değerli bir düşüşe yardımcı olabilir. dağınıklığı ortadan kaldıran arka konum.

Bu ‘kurallar’ tarihte kurulma eğilimindedir – nesiller boyu işe yaramışlardır, bu yüzden bugün de iyi işlediği varsayılabilir. Ve bariz olana kurulma eğilimindedirler, o kadar açıktır ki, genellikle gözden kaçırılırlar: uygunluk, yüksek kalite, çok yönlülük, iyi değer, aşırılıkların olmaması ve ayık tutulması tercihi.

Burada sunulandan kesinlikle başka birçok kural var. Bunlardan bazılarını kendiniz için keşfetmiş olabilirsiniz. Ne de olsa bu, hiçbir kuralın engellememesi gereken kıyafet zevkinin bir parçasıdır: yeni bir takım denemek, size uygun olup olmadığını görmek, size nasıl hissettirdiğini görmek. Ancak, bu kurallar zamanın testinden geçti ve birlikte kullanıldıklarında, bugün nasıl iyi giyinileceği konusunda başarısız bir kılavuz görevi görüyor.

1. Bir Takım Elbise Giyin

Bir takım elbisenin güzel görünmesinin anahtarı fittir. Kesintisiz satın alıyorsanız, omuzlar boyunca oturmaya odaklanın çünkü göğsünüzü ve belinizi değiştirmek nispeten kolay bir iştir. ısmarlama takım elbise Savile Row terzisinde Gieves ve Hawkes. “Tam bir dönem görünümünün peşinde koşmadığınız sürece, dönem kıyafeti giyme konusunda dikkatli olun, çünkü izolasyonda kıyafet bir yenilik gibi görünmeye başlar” diye ekliyor. Klasik en iyisi ve en kullanışlıdır – koyu renkli, iki düğmeli, tek göğüslü, ayrıntılarda ılımlı. Sıkıcı değil. Takım elbise bir üniformadır. Buradaki fikir, bu kıyafeti etrafında farklı bireysellik fikirleri inşa etmek için bir tuval olarak düşünmektir. Etkileyen, içindeki etiket değil, onu takma şeklin. “

2. Bir Saate Akıllıca Yatırım Yapın

İngiliz saat markasının genel müdürü Don Cochrane, “Saat bir sanat eseri gibidir” diyor. Köşe. “Sevdiğiniz için seçin, para kazanabileceğini düşündüğünüz için değil. Saatler kişiseldir, zamandan geçişinizi gösterir. Ama aynı zamanda pratik olmalısın. ” Estetik, işlevsel, sağlam spor modeller her şeye uyar ve günlük kullanımın zor darbelerine dayanabilir. Yine de bir saatin size uyması gerekir. Rahat hissetmeli ve bileğinize göre boyut ve derinlik açısından doğru olmalıdır – 40 mm, ‘Goldilocks’ boyutu olarak kabul edilir.

3. Renklerden Uzak Durmayın

İster gündelik ister resmi kıyafet olsun, biraz renkle kendinizi şımartın. Erkek giyim tasarımcısı, “Çoğu erkek haksız yere ondan korkuyor – lacivert veya gri olmayan herhangi bir şeyden korkuyorlar” diyor erkek giyim tasarımcısı Oliver Spencer. “Ancak renk de zamansız olabilir.” Bir yeşil takım elbiseÖrneğin, özellikle havalı görünebilir, ancak Spencer ayrıca tüm kıyafetinizi kaldıracak çok yönlü yıl boyunca gölgeler olarak pembeler, yeşiller, hardal ve daha parlak mavi tonları önerir. Ancak, renk söz konusu olduğunda, daha azının daha çok olduğunu da ekliyor: “Tek bir giyside biraz ondan ihtiyacınız var.”

4. Kotunuzu Siz Olana Kadar Giyin

Sheffield merkezli markanın ortak sahibi Alex Mir’e göre dünyanın en popüler giysisinin tüm zamanların en kullanışlı kesimi Forge Denim, ‘ince sivriltilmiş’. “Uylukta daha geniş, bu yüzden rahattır, ancak daralır, bu yüzden akıllı ayakkabılarla veya spor ayakkabılarla çalışır” diye tavsiye ediyor. “Yıl boyunca en iyi, her şeyle giyilen, giyinip giydirme tarzı.” Bilge karanlık giyecek ham denim ve önceden sıkıntılı olanlara geniş bir yer verin. “Denim’in tüm zevki, onu giyme şeklinizle yaşlanmasıdır. Neden bunu kaçırıyorsun? “

5. Görünüşünüze Bakın

Bu, annenizin verebileceği türden bir tavsiye, ancak para yatırdıysanız ve giysilerinize düşündüyseniz, ona dikkat edin. Gömlekler için ahşap askılar ve en iyi ayakkabılarınız için ayakkabı ağaçları kullanın; senin var takım elbise kuru temizleme ve preslenmiş; kıyafetlerinizi düzenli olarak yıkayın ve ideal olarak tamburda kurutmayın (kumaşı bozabilir); ve ayakkabılarınızı cilalayın. Aynı şekilde, bakmanız gereken sadece deri ceketinizin cildi değil, aynı şey her gün giydiğiniz ceket için de geçerli. Basit ama daha az sağlam olmayan bir tımar rejimi oluşturun, saçınızı fırçalayın ve tırnaklarınızı kesin. Sonuçta şeytan ayrıntılarda saklı.

6. İç Çamaşırınızı Basit Tutun

Stil yalnızca herkesin görebildiği şey değildir. Söz konusu olduğunda Erkek iç çamaşırıuyulması gereken iki kural var. Birincisi, yenilik baskılar yetişkin erkekler için değil – gömlek ve iç çamaşırı üreticisi olarak “iç çamaşırınız ‘kişiliğinizi’ ifade edecek yer değil. Emma Willis notlar. Ve iki, ağır markalı iç çamaşırı, karmaşıklıktan yoksundur. Willis ekliyor: “Markalaşmama konusunda kendinize güvenebileceğiniz her yerde, iç çamaşırınız olmalı”. Elbette, zamana karşı en iyi şekilde ayakta duran stil, kısa pamuklu boksördür, çünkü (ketende olduğu gibi) tekrar tekrar yıkanır, iyi nefes alır ve cildinize karşı rahattır.

7. Ayakkabılara Para Harcayın

Eski ayakkabı markasının sahibi Tim Little, “Zamansızlık, basit tasarım ve daha fazlası ayakkabılarla ilgilidir” diyor. Grenson. “Renk, desen, taban – telaşlı olmasını istemezsiniz. Telaşlı herhangi bir şey şimdi iyi görünebilir ama çok çabuk tuhaf görünecektir. ” Kaliteli ayakkabılar – altın standardı yeniden kullanılabilir Goodyear kaynaklı örneklerdir – 15 yıl veya daha uzun sürmesi gereken türden bir yatırımdır. Brogues gibi klasik stilleri tercih edin, mokasenveya düz, karanlık, beş gözlü Derbi son olarak yuvarlak parmakta. “Gerçekten önemli olan ayak parmağının şeklidir ve yuvarlak asla moda, ”Diyor Little. “Açıkça pratik olmayan görünen sivri parmaklar veya kare ayak parmakları. Kimsenin bu şekilde ayakları yok. “

8. Aksesuarları Minimumda Tutun

Kravatlar ve cep kareleri gibi aksesuarlar, klasik giysilere bireysellik katar ancak bunları nasıl kullandığınıza dikkat edin. Bir veya iki renk seçerek onları giydiklerinizle uyumlu hale getirmek en iyisidir. Erkek aksesuarları markasının kreatif direktörü Michael Hill, hatta onları tamamen yan yana koymak için bile ”diyor. Drake’ler. “İstemediğin şey onları eşleştirmek.” Küratörlük söz konusu olduğunda gömlek ve kravat kombinasyonlarıkravatınızı veya cep karenizi ceketinizden daha koyu bir gölgede giyin. Ve aksesuarları da aşırıya kaçmayın – şüpheniz varsa, daha azının daha fazla olduğunu düşünün ve bir öğeyi elinizden alın. Hill, “Kayıtsızlık havasını hedefliyorsunuz” diye ekliyor. “Sadece bir ilgi alanına ihtiyacın var.”

9. Kendini Tanı

Gerçekten kim olduğu gibi hissettiği gibi değil, giyinmesi gerektiğini düşündüğü gibi giyinen bir erkekten daha az şık şeyler vardır. Elbette bununla ilgili uyarılar var: Gerçekten de bir olmadığınız sürece bir rodeo palyaço gibi giyinmenin ödülü yoktur. Ama ne giyersen giy, ona sahip olmalısın. Hakiki stil ikonları Kıyafetlerinin kostüm değil, ikinci bir cilt olmasından gelen özgüvenle kendi yoluna gidenler.

10. Ortam İçin Elbise

Tarz sadece kendini ifade etmekle ilgili değildir; aynı zamanda çevrenize uygun şekilde giyinmekle de ilgilidir. Kıyafetleri kodlar olarak düşünün: Bulunduğunuz ortamla çalışmak için doğru kombinasyona ihtiyacınız var – ve bu ister resmi bir akşam yemeği ister barda tembel bir Pazar günü olsun. En kötü tarz, yersiz olandır. Bu bir tür uygunluk mu? Hayır, Tom Ford’un sık sık dışarı çıktığı gibi moda alıntıları açıklıyor, bu başkalarına saygı göstergesidir. Ve kendi içinde rahat hissetmek hakkında. Şüphe duyduğunuzda aşırı giyin.

11. Gözlükleri Azaltmayın

Sizin için doğru gözlükleri bulmak için zaman ayırın. Gözlük tasarımcısı, “İnsanlar kendilerini önümüzdeki üç veya daha fazla yıl için tanımlayacak bir çift seçerek ortalama yedi dakika harcıyorlar” diyor Tom Davies. “Kötü seçim ve uyumsuz, bu kadar çok insanın gözlüklerinden nefret etmeyi öğrenmesinin nedeni.” Kendinizi iyi hissettiğiniz şeyi satın alın. yüz şekli ancak çerçevelerin kaş şeklinizle olan ilişkisinin en üst çizgisini göz önünde bulundurarak – düz ile düz, kavisli kavisli – ve saç stiliniz. Akıllıca da satın alın, diyor Davies: Ucuz çerçeveler satın almanın ve pahalı lenslerle daha fazla satılmanın bir anlamı yok çünkü çerçeveler zaten çok yakında yırtık pırtık görünecek.

12. Çok Yönlü Dış Giyim Seçin

Klasik bir tarz giymek cazip olabilir, ancak daha koyu tonlardaki modern teknik kumaşlar ve kolay kesimler, paltoları olması gerektiği gibi yapıyor – hafif ve nefes alabilir ama aynı zamanda uygun şekilde koruyucu. Dış giyim uzmanı sahibi Adam Cameron, “Mevsimsellik, iklim ve satın alma alışkanlıklarındaki değişiklikler ağır yün paltoların artık saklanmadığını gösteriyor” diyor İşçi Kulübü. “Son katınız olarak bir palto düşünün – gerektiği kadar çok veya az giyebileceğiniz bir palto.” Bir alan veya bombacı ceket ceket her yönden iyidir, ancak giyinmeniz gerekiyorsa kısa bir yağmurluk seçin.

13. Akşam Yemeği Elbisesi Alın, Asla Kiralama

Resmi giyinme yüksekliği için durumlar nadir olabilir, ancak hepsi bunun için daha titizdir. Öyleyse, bir savurganlık gibi görünse de, işe almaktansa size uyan bir takım elbise sahibi olmak yıllarca kullandıktan sonra daha mantıklı geliyor. Çağdaş terzilik etiketinin tasarım direktörü Toby Lamb, “İşe alımla, kullanıcının her zaman büyük boy, kutulu bir topluluk giyerken neredeyse çocuksu görünme riski vardır” diye uyarıyor. Richard James. Mümkün olduğunca klasik bir takım elbise sahibi olun: Gece mavisi, tek göğüslü, saten yakalı ve pantolon dikişli. Ve öğrenmen gerektiğini söylememize gerek yok papyon nasıl bağlanır kendin.

14. Klasiklere Bağlı Kalmak

“Kulağa aptalca geliyor,” diyor, özel yapım gömlek imalatçısı James Cook Turnbull & Asser, “Ama herhangi biri erkek gömleği iyi bastırılırsa pahalı görünmesi sağlanabilir. ” Aynı şekilde, Cook ayrıntılar konusunda titizdir. Bir orta çizgi çizin, şunu öneriyor: Onu taşıyabileceğinizi düşünmüyorsanız cesur stillerden kaçının ve kravatlı veya kravatsız çalışan ve her zaman bir ceketin altına düzgün oturan bir yaka için yarı kesiti tercih edin.

15. Kuralları Ne Zaman Bozacağınızı Bilin

Kıyafet kurallarına ne zaman uyacağınızı bilin siyah kravat ve onları ne zaman kıracağını bil. Bazıları iyi bir nedenden ötürü oradadır, tipik olarak durum bunu gerektirdiği için veya daha yüksek bir otorite – belki patronunuz – beklediği için. Ancak, aynı şekilde, Drakes’s Hill’in de belirttiği gibi, “biz de kurallar konusunda fazla takılıp kalabiliriz ve her zaman onları yırtmak için bir durum vardır”. Ne de olsa tarzın yavaş yavaş ilerlediği budur. “Artık hata yapma özgürlüğünün tadını çıkarın.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *