Categories
Uncategorized

Modası Asla Çıkmayacak 9 Klasik Erkek Saç Modeli

Çoğu insan, insanların gözlerini ilk sabitlediği şeyin ayakkabılarınız olduğunu söyler – ancak vücuttaki konumu göz önüne alındığında bunun saçınız olduğunu iddia ederiz. Ve bir çift brogue veya bazı hırpalanmış beyaz deri spor ayakkabıların aksine, sorgulanabilir bir saç stilinden kolayca kaçamazsınız.

Bunu akılda tutarak, sandalyeye bir sonraki ziyaretinizden önce birkaç klasik kesimle tanışmanız faydalı olacaktır. İngiltere’nin en iyileri tarafından seçilen bu dokuz kişi gibi Berberler, hemen hemen herkes için çalışma sözü ve altı ay boyunca umutsuzca gözden düşmeyecek.

Fransız Mahsulü

Daniel Davies, genel müdür Pall Mall Berberler

Beyaz saç kesimi tişörtü, Fransız mahsulü çoğu yüz şekline uyan bir stildir, ancak özellikle üstte zayıflayan erkekler için idealdir. Saçı burada biraz öne aldığınız için, saçakta uzunluk bırakmak, uzaklaşan yamaları kapatmaya yardımcı olabilir.

Spor salonunun içinde ve dışında biri için mükemmel, az bakım gerektiren bir stil veya Yüzme havuzu, herhangi bir şekillendirme ürünü olmadan da takabileceğiniz gibi, doğal olarak yerine oturmasına izin verin.

Bununla birlikte, ürünü kullanmak istiyorsanız, biraz deneyin saç spreyiFransız mahsulü doğal bırakılması gereken bir stil olduğu için. Bu kesimle ilgili bakım, şekillendirmede değil, her üç haftada bir kesilmesini sağlamak için.

Erkekler İçin Fransız Kırpma Saç Modelleri

LABEL.M HAIRSPRAY - click to buy BAXTER OF CALIFORNIA GROOMING LOTION - click to buy MURDOCK LONDON SEA SALT SPRAY AND TEXTURE PASTE BUNDLE - click to buy AESOP EQUALISING SHAMPOO - click to buy

Buzz Cut

Berber ve kuaför markasının kurucusu Brent Pankhurst Pankhurst Londra

üç numara saç kesimi zamansız bir tarz. Ama gerçekten işe yaraması için harika şekilli bir kafaya ihtiyacınız var (örneğin Ryan Gosling veya Christian Bale’inki gibi bir kafaya).

Yaptıkları sesten sonra adlandırılan bu, görünüşün makas kullanılarak elde edilmesi mantıklıdır, ancak kare çene ve mükemmel orantılı kafa ile kutsanmamış olanlar için daha az sert alternatifler vardır.

Eğer bu sensen, her tarafı biraz kare olan bir şekle git [clippered at the sides], üstte biraz daha uzun. Makas tarak Pankhurst tekniğidir ve bunu kesinlikle tavsiye ederim. makas münhasıran. Keserek, genel kesimi daha hoş hale getirmek için kafa şekli ile çalışabilirsiniz.

İyi bir berber, size uygun bir kesim sağlamak için kişiliğinizden tarzınıza ve günlük yaşamınıza kadar hakkınızda bildiği her şeyi hesaba katacaktır. Saç kesiminizi 7 gün 24 saat taktığınızı unutmayın, bu nedenle tüm senaryolar için çalışması gerekir.

Erkek Buzz Kesim / Tıraşlı Saç Modelleri

The Body Shop Coconut Oil Hair Shine - click to buy MOROCCANOIL MOLDING CREAM - click to buy BRAUN HC5010 HAIR CLIPPER - click to buy SACHAJUAN Scalp Shampoo - click to buy

Slick Back

Joe Parker, berber Ruffians Covent Garden

Modern geri kaygan ilk olarak 1920’lerde bir etki yarattı. O zamanlar, şapka takarken berbat olmayacak bir saç stiline sahip olmak yararlıydı (20. yüzyılın başlarında kişinin sınıfının bir statü sembolü ve göstergesi). O zamandan beri zamansız bir klasik haline geldi.

Düz saç bunun için en iyisidir – ne kadar fazla kıvrılırsanız, düzgün bir şekilde geri kaymak o kadar zor olur. Hangi yüz şeklinin bu stile uygun olduğuna gelince, saç esasen yüzü çerçeveleyen yüz özelliklerinin (sakallar, bıyıklar gibi) daha belirgin olmasına izin vereceği için oldukça çok yönlüdür. Ne yazık ki, küçülen bir saç çizgisine sahip olanlar için, kaygan arka görünüm, durgunluğu çok daha belirgin hale getireceği için ideal olmayacak.

Arka ve yanların, biraz daha ağır olan üst kısma kadar kademeli, doğal ve oldukça sıkı, sivriltilmiş olması gerekir. Eğer bir alttan kesmeBurada bir kopukluk olması gerekir, ancak daha ince saçlar için harmanlama daha iyi bir seçenek olacaktır.

Şekillendirmek için saçı geriye doğru fön ile kurutun (ileriye doğru uzayan saçlarınız varsa, bu daha uzun sürer) – bunu etkili bir şekilde yapmanın pratik gerektirdiğini unutmayın. Geleneksel, kaygan bir görünüm için, su bazlı bir pomad kullanın ve nemliyken tarayın veya mat macun Daha yumuşak, daha çağdaş bir görünüm için.

Erkek Slick Back Saç Modelleri

GENTLEMEN'S TONIC HAIR STYLING MATTE PASTE - click to buy american crew POMADE - click to buy KERASTRAIGHT CARBON LARGE COMB - click to buy PARLUX ALYON HAIR DRYER - click to buy

Yan Ayrılık

Joe Parker, berber Ruffians Covent Garden

Özellikle 1920’ler-1940’lardan ve yine 1960’larda popüler olan bu tarz, son on yılda kaygan sırta ulaşılması daha kolay bir alternatif olarak yeniden canlandırıldı.

Saç kesiminin temeli basit bir kısa arka ve yan kısım olduğundan, stil oldukça çok yönlüdür ve çoğu kişiye uyacaktır. saç tipleri ve yüz şekilleri. Bununla birlikte, saç çok uzun ve üstte ince ise bu, tarak gibi görünme riskini taşıyabilir.

Sandalyedeyken, arkada ve yanlarda klasik bir sivri uç isteyin ve üst kısmın ayrılacak kadar uzun, ancak düzgün ve düzenli olacak kadar kısa bırakılmasını isteyin.

Kullanmanız gereken şekillendirme ürünü saç yoğunluğunuza bağlıdır: daha kalın saçlara sahip olanlar bir macun denemelidir, mat kil ise daha ince, daha az yoğun saç tipleri için en iyi sonucu verir.

Aslında saçı ayırmak zor olabilir; en iyi yaklaşım, ürünü nemliyken (ıslak değil) saça koymak ve tarakla ayırmaktır. Doğal ayrılığın nerede olduğunu, belki de ilk başta berberinizin yardımıyla tespit etmeye çalışmalısınız. Eğer mücadele ediyorsanız, saçı geriye doğru tarayın ve nerede düşüp ayrılmaya başladığını göreceksiniz.

Erkek Yan Ayrılık Saç Modelleri

Bumble and bumble Surf Spray - click to buy KERASTRAIGHT CARBON TAIL COMB - click to buy TIGI BED HEAD FOR MEN PURE TEXTURE MOLDING PASTE - click to buy PAUL MITCHELL MITCH MATTERIAL ULTRA-MATTE STYLING CLAY - click to buy

Omuz Boyu Kesimi

Jamie Stevens, ünlü kuaför

Klasik ve rafine olan bu tarz, muhtemelen birkaç duruma uyarlanabilecek kadar çok yönlü olduğu için yıllardır modada öne çıkmıştır. Saçınızı daha uzun tutarak ve berberinizin veya stilistinizin bazı katmanlar eklemesini sağlayarak, plaja hazır dokulu bir görünüm ile Gordon Gecko toplantı odası arasında geçiş yapabilirsiniz.

Muhtemelen bu stile ulaşmanın en zor kısmı saçınızı uzatmaktır. Her zaman dayanamayacağınız ve hepsini kesmek isteyeceğiniz bir gün olacaktır, ancak herhangi bir kızarıklık kararı vermeden önce bir hedef uzunluğu belirlemeyi deneyin ve saçınız bu uzunluğa ulaştığında, isteyip istemediğiniz konusunda bir karar verin. ona bağlı kalmak için.

Saçınızı kestirirken, stilistinizle tartışmak için zaman ayırın ve sınırlamalarınızdan bahsettiğinizden emin olun. Akıllı görünmeniz ve iş için bir araya getirmeniz gerektiğinde dağınık, dalgalı katmanlı bir görünüme sahip olmanın bir anlamı yok.

Çoğu kesimde olduğu gibi, bu stilin başarısı da saç dokusuna bağlıdır. Çok düz saçlar, ince dalgaları olan saçlar kadar kolay yerinde kalmaz; eşit olarak, aşırı kıvırcık saçların düzelmesi zor olacaktır.

Tamamen doğal göründüğünde bu tarz en güçlü halini aldığından, ürün stilini minimumda tutun. Bununla birlikte, daha dağınık bir çekim için yumuşaklık eklemek için biraz tuz spreyi deneyebilir veya çok kıvırcık saçları yumuşatmak ve daha yönetilebilir hale getirmek için biraz tekstüre uygulayabilirsiniz.

Erkek Omuz Uzunluğu Saç Modelleri

GOLDWELL STYLESIGN TEXTURISER - click to buy KMS HAIRPLAY SEA SALT SPRAY - click to buy HANZ DE FUKO NATURAL CONDITIONER - click to buy Pantene Pro-V Classic Clean 3in1 Shampoo + Conditioner + Treatment - click to buy

Modern Hi-Top Fade

Jamie Stevens, ünlü kuaför

İki kelime: Will. Smith. Fresh Prince, biçimlendirilmiş afro’nun popülaritesinin önünü açarak varyasyonlara ve Bu alternatif gibi yorumlar, klasik hi-top fade’i ele alıyor.

Kesildiği şekli koruyacak şekilde tasarlandığı için bu çok yönlü bir görünüm değil, bu yüzden değiştirmek için fazla yer yok. Bu nedenle, görünüşe bağlı olduğunuzdan emin olmalısınız ve bu sizin için işe yarıyor. Afro veya aşırı kıvırcık saçların gerekli olduğunu söylemeye gerek yok.

Kesiminizden önce, berberinizle veya stilistinizle afro’nuzun şeklinin göstermesini istediğiniz dereceyi tartışmak için zaman ayırdığınızdan emin olun; Bu parçayı doğru yapmak, onu kolayca şekillendirebilmeniz için çok önemlidir.

Bu stilde pek çok farklı varyasyon var, bu nedenle sevdiğiniz stillerin bazı resimlerini yanınızda çekmeye değer olabilir. saç kesimi. Erkekler genellikle onlarla fotoğraf çekerken utanırlar, ancak saçını kesen kişinin ne kadar içgörüsü varsa o kadar iyidir.

Saç tipinizle nasıl çalışacağını bilen bir berbere gittiğinizden ve kendinize şekillendirmek için afro tarak gibi uygun aletler aldığınızdan emin olun.

Erkek Şekilli Afro Saç Modelleri ve Modern Üstler

Boots afro comb - click to buy Bumble and bumble Surf Spray - click to buy FUDGE SKYSCRAPER 600ML - click to buy Moroccanoil Hair Treatment - click to buy

Pompadour

Alex Glover, usta berber Murdock Liberty, Londra’da

Pompadour 1750’lerde Fransız Kralı XV. Louis’in baş metresi Madame du Pompadour’daki ilk çıkışından bu yana pek çok farklı uzunlukta ve varyasyonda popüler olmuştur. Başlangıçta kadınsı bir stil, bu yüzlerce yıllık geçmişi olan bir saç modeli. Bundan daha klasik olamazsın.

Pompadour çoğu için işe yarar, ancak saça bir dereceye kadar kalınlık gerektirir, böylece stil oluşturulduktan sonra kendini destekleyebilir. Stilin yapısını değiştirerek farklı yüz şekilleri güzelleştirilebilir. Örneğin, yüzünüz dar ise, pompadınızı daha geniş ve daha yumuşak giyebilirsiniz; veya yuvarlak bir yüzünüz varsa, genel silueti inceltmek için saçları başınızın yan taraflarına doğru kaydırmaya değer.

Bu stili elde etmek için, ön tarafı genişletmekle başlamalısın. Berberinizin veya stilistinizin sizin için dereceli bir üst kısmı kesmesini sağlayın. Ardından, saçınızı her kestirdiğinizde, öndeki tüm uzunluğu korurken, arka kısmı daha kısa tutmak için mezuniyet hafifçe değiştirilmelidir.

Önde üç inçlik saç uzadıktan sonra, saç kurutma makinesi ve köpük kullanarak yükseklik yaratabilirsiniz. deniz tuzu spreyi. Kök kaldırma oluşturmak için saçı kuruturken yukarı doğru çekin. Neredeyse kuruduktan sonra, uçlara biraz hareket kazandırmak için parmak uçlarınızı veya bir saç fırçası kullanın ve stilin kendi üzerine itilmesini sağlayın.

En iyi uyumu bulmak için ürünlerle denemeye değer, ancak saçınızı ürünle aşırı yüklemekten kaçının. Üst kısımdan geçmeden önce ürününüzü arkaya ve yanlara ekleyin – her zaman biraz daha fazla ekleyebileceğinizi ancak yıkamadan hiçbirini çıkaramayacağınızı unutmayın. Son olarak, ister Elvis’den ilham alan bir yağlayıcı stili ister daha James Dean benzeri bir dağınıklık olsun, seçtiğiniz yüzey için saç spreyi kullanarak yerine oturun.

Erkek Pompadour Saç Modelleri

WELLA PROFESSIONALS EIMI EXTRA VOLUME MOUSSE - click to buy Schwarzkopf got2b Glued Blasting Freeze Spray - click to buy DENMAN D33 GENTLE STYLING BRUSH - click to buy WAHL CHROME IONIC DRYER - click to buy

Quiff

L’Oréal Erkek İmaj Ödülü’nde kuaför ve finalist olan Dion Padan

Pompadour’a daha az cilalı bir alternatif olan çabuk çok çeşitli yaşlara, yüz şekillerine ve kişisel stillere uyan ikonik bir stildir. Pompadour gibi, yine de, alnı açığa çıkardığı için, saç çizgileri uzaklaşanlara en uygun değildir.

Kesintiye çıkmadan önce, klasik mi yoksa çağdaş bir yorum mu sizin için en uygun olduğuna karar verdiğinizden emin olun. Klasik quiff, daha yumuşak bir arka ve kısa tutulan, ancak çok fazla olmayan yanlara sahiptir. Çağdaş yaklaşım, başın üst kısmındaki uzun saç ile sıkıca kesilmiş arka ve yan taraflar arasında çarpıcı bir kontrast oluşturarak ‘bağlantısız’ bir etki yaratabilir.

Yüz şekli de önemli bir husustur. Quiff doğal hacim sağladığından, uzun bir yüzünüz varsa saçları yanlardan ve çok kısa geri almamak en iyisidir.

Şekillendirmek için, havluyla kurutulmuş saça ıslak bir şekillendirme ürünü uygulayın ve eşit şekilde dağıtmak için tarayın. Ardından, en yüksek sıcaklık ayarına ve en düşük hıza ayarlanmış bir saç kurutma makinesi kullanarak saçı fön ile kurutun ve aynı anda saçı tercih ettiğiniz şekle süpürmek için havalandırmalı bir fırça kullanın.

Güçlü tutuşla bitirmeyi unutma saç spreyi çabalarınızın anında boşa gitmemesini sağlamak için.

Erkek Quiff Saç Modelleri

HAWKINS & BRIMBLE WATER POMADE - click to buy Paul Mitchell Firm Style Freeze and Shine Super Spray - click to buy Dyson HD01 Supersonic Hair Dryer - click to buy Denman D200 Skeleton Vented Styling Brush - click to buy

Saçaklı Dokulu Kesim

Daniel Davies, genel müdür Pall Mall Berberler

İlk önce, böyle bir stil için bir kesim planlamadan önce saçınızda biraz uzunluğa ihtiyacınız olacak. Ayrıca, bu dokulu stilin ince saçlardan ziyade kalın saçlarla en iyi şekilde çalıştığı ve eğer geri çekilme, o zaman bu senin tarzın değil.

Çift kronlu veya inek yalayan erkekler, saçınızın istediği gibi uzanmasını sağlayan bir stil olduğu için kesinlikle dokulu bir görünüm düşünmelidir. Bunlarla savaşmamak en iyisi saç problemleri.

Dokulu görünümü elde etmeye gelince, tam olarak istediğiniz kesim türünü göstermek için yanınızda bir fotoğraf çekin. İyi bir berber, size ve saç tipinize uygun olup olmadığını resimden size söyleyecektir.

Dikkat edilmesi gereken bir şey inceltme makasıdır; birçok berber bunlardan memnun olma eğilimindedir, ancak uçları incecik ve kökündeki kılları kıyaslandığında aşırı hacimli yapabildikleri için asla saçın üst kısmında kullanılmamalıdır. Bunun yerine, üst kısmın noktadan kesilmesini isteyin.

Dokulu bir görünümü şekillendirirken, saçın kuru olduğundan emin olmanız gerekir. Kuruduktan sonra, parmaklarınızla saça biraz doku güçlendirici, kil veya macun uygulayın. Ancak bunun tasasız bir tarz olduğunu unutmayın, bu yüzden fazla bakımlı görünmek istemezsiniz.

Saçaklı Erkekler İçin Dokulu Saç Modelleri

REDKEN STYLING ROUGH CLAY - click to buy PMB Texture Enhancer - click to buy FUDGE BLOW DRY PUTTY - click to buy GHD AIR HAIR DRYER - click to buy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *