Categories
Uncategorized

Menopozda İncelen Saçlar İçin Nutrafol Kadın Dengesi

Nutrafol ile Ortaklıkta Sponsorlu Gönderi

Dr. Sophia Kogan’ın saçla ilgili sorularınızı yanıtladığı “Dr. Sophia’ya Sor” a hoş geldiniz. Bütünleştirici saç sağlığı konusunda uzman olan Dr. Kogan, botaniklerin, beslenmenin ve stresin folikül biyolojisi üzerindeki etkileri konusunda uzmandır. Bu hafta menopoz sırasında saç dökülmesi ile ilgili bir soruyu ele alıyor.

Sophia’ya sorun: Dr. Sophia Kogan, Nutrafol’un kurucu ortağı ve baş tıbbi danışmanıdır. Saç sorunuzu Dr. Sophia’ya göndermek için e-posta gönderin [email protected].

S: Menopoz sırasında genişleyen bir saç kısmını nasıl idare edebilirim?

Harika soru için teşekkürler! Kadınların bu yaşam evresinde saç sağlığımızı etkileyen doğal hormonal değişiklikler hakkında konuşması ve anlaması çok önemlidir.

Öncelikle, menopoz sırasında saç incelmesi çok yaygındır ve kontrolü kesinlikle elinize alabilirsiniz. Menopoz boyunca genişleyen bir saç bölümünü veya genel saç seyrelmesini ele almak için, oyunda birden fazla temel nedeni ele alarak, içten dışa doğru çalışmak istersiniz.

Hormonlar genellikle en büyük suçludur. Menopoz sırasında yumurtalık fonksiyonu oldukça hızlı bir şekilde azalmaya başlar. Bu değişim, östrojen ve progesteron (kadın cinsiyet hormonu) seviyelerinin testosterondan daha hızlı düştüğü androjen (erkek cinsiyet hormonu) hakimiyetine neden olabilir. Bununla, testosteron folikül seviyesinde dihidrotestosterona (DHT) dönüşebilir ve bazı saç kökleri buna duyarlı olabilir. Tıbbi sınıf gibi doğal bir 5-alfa redüktaz inhibitörü kullanmak palmetto gördüm içinde bulunan Nutrafol Kadın DengesiMenopoz sırasında saç dökülmesinin temel nedeni olarak testosterondan DHT’ye bu dönüşümle mücadele etmeye yardımcı olabiliriz. Bir de güzel bir adaptojen var Maca Azaldıkça seks hormonlarını doğal olarak desteklediği bilinmektedir.

Menopoz sırasındaki diğer temel nedenler stres ve yaşlanmadır. Araştırmalar, menopoza giren kadınların yüksek kortizol seviyelerine sahip olduğunu, bu da saç büyüme aşamasını kısaltabileceğini ve saç büyümesi için gerekli temel besinleri tüketebileceğini göstermiştir. Aynı zamanda birçoğumuzun kariyerimizin zirvelerinde olduğu, hem kişisel hem de profesyonel yaşamlarımızda hala ebeveynlik yapıyor ve çok çalışıyoruz. Toplumumuzda, dönemlerimiz durduğunda çoğu zaman bir bardak çayla geri tepip emekli olmuyoruz; Çalışmaya devam ederken ve çocukları büyütürken, stresli olabilen semptomlarımızı yönetmeliyiz.

“Araştırmalar, menopoza giren kadınların yüksek kortizol seviyelerine sahip olduğunu ve bu da saç büyüme aşamasını kısaltabileceğini ve saç büyümesi için gerekli temel besin maddelerini tüketebileceğini göstermiştir.”

Tüm bu kök nedenler saçımızı ağırlaştırır. Bazı kadınlar doku değişikliklerinden şikayet eder; bazılarının yanlarında incelme var; ve evet, genellikle bu genişleyen orta kısım vardır. Burada önemli olan, yaşam evrenize uygun bir ek bulmaktır. Bu yüzden yarattık Nutrafol Kadın Dengesi menopoz yaşayan kadınlar için ilk saç takviyesi olarak. DHT’yi hedeflemek için daha fazla testere palmetto, ayrıca kadın seks hormonlarını, oksidatif stresle savaşmak için astaksantin ve tokotrienolleri desteklemek için maca, stres seviyelerini dengelemek için ashwagandha ve yaşlanmaya, strese, hormonlara yanıt verirken bağışıklık sistemini desteklemek için kurkumin ile formüle edilmiştir. ve çevre.

Ayrıca etkilerini artırabilirsiniz. Kadın Dengesi saçınızı yaşam tarzı müdahaleleri ile destekleyerek. Egzersiz yapmak, uyku, ve meditasyon Tüm gıdalar, organik ürünler ve sağlıklı yağlardan oluşan düşük şekerli diyet, metabolizmanızı, besin seviyenizi ve bağırsak sağlığınızı saç uzatma başarısı için ayarlarken stresi yönetmek için güçlü araçlardır.

Unutmayın: Menopoz sırasında saç değişiklikleri bir kadının hayatının doğal bir parçasıdır. Yalnız değilsin! Takviye ve sağlıklı bir yaşam tarzına ek olarak, saç sağlığı ile ilgili endişelerinizi kendi dikkatinize çekmek her zaman iyi bir fikirdir. doktor altta yatan tıbbi sorunları veya teşhis edilebilir koşulları dışlamak. Üstelik Nutrafol topluluğu sizin ve saçınız için burada! DM’lerimiz her zaman açık Instagram ve Facebookve ekibimizle 7/24 sohbet edebilirsiniz. İnternet sitesi.

İçtenlikle,
Dr. Sophia Kogan

Nutrafol

Nutrafol Women’s Balance hakkında daha fazla bilgi edinin

Bu makaleyi beğendin mi? Kaydolun (ücretsiz!) Ve size her hafta bunun gibi harika makaleler göndereceğiz. Buradan ücretsiz abone olun.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *