Categories
Uncategorized

Lazer Epilasyondan Ne Beklemeli?

Özellikle kadınlar için istenmeyen tüyler can sıkıcı ve rahatsız edici olabilir. İstenmeyen tüyler çene dahil her yerde, kollarda ve bacaklarda, üst dudağın üstünde (bıyık) veya bikini çizgisi çevresinde çıkabilir. Bu bölgelerin herhangi birinde aşırı tüyleriniz varsa, etkileri sadece birkaç hafta süren çok sayıda tüy alma ürününü ve işlemlerini denemiş olabilirsiniz. Lazer epilasyon prosedürü, aşırı ve istenmeyen tüy sorunu ile başa çıkmak için daha iyi bir çözüm olabilir. Lazer epilasyon çoğu tedaviden daha pahalı olsa da sonuçlar sizi etkileyecektir.100 ABD Doları tutarında Amazon Hediye Kartı Çekilişleri / Ücretsiz Eşantiyonlar

Lazer Epilasyondan Ne Beklemeli?
üzerinden

Tüylerin lazer prosedürü yoluyla alınması, aşırı kılları “yakmak” için konsantre ışık ışınlarının kullanılmasını gerektirir. Tüy alma uzmanı, her bir kıl kökünü hedeflerken cildinize bir ışık huzmesi geçirecektir. Işık demeti saç köklerini etkisiz hale getirmek için çalışır, böylece cildin bu kısımlarında tüylerin uzamasını engeller. Ancak, bu tek seferlik bir prosedür değildir ve daha uzun süre tüysüz bikini çizgilerinin, kollarının ve bacaklarının keyfini çıkarmanız için birkaç lazer ışını seansı yapmanızı gerektirecektir. Ayrıca maksimum sonuçları garantilemek için cildinizi periyodik olarak korumanız gerekecektir.

Bununla birlikte, lazer tedavisi daha koyu tenli veya daha açık tenli ve açık tüylü kişilerde o kadar etkili olmayabilir. Koyu tenli kişiler için, lazer ışınları cilt melaninine müdahale etme eğilimindedir ve bu da tüm prosedürü daha az etkili hale getirir. Bu epilasyon tedavisinin sarı veya beyaz saçlı kişilerde pek işe yaramayacağı da bir gerçektir. Lazer tedavisinin açık ten ve koyu kıllarda daha iyi sonuç vermesinin nedeni, ışık huzmelerinin esas olarak saçta bulunan melanin üzerinde çalışmasıdır. Bununla birlikte, iyi haber şu ki, daha açık renkli tüyleri almak için lazer tedavisini kullanmanın yollarını bulmak için devam eden araştırmalar var.

Prosedürü ve tüyleri vücudunuzdan çekmenin beklenen rahatsızlığını merak ediyor olabilirsiniz. Neyse ki epilasyon uzmanı, cildinizin fazla kıllardan kurtulmak istediğiniz kısmına lokal anestezi uygulayacaktır. Bu topikal krem ​​hem soğutma hem de uyuşma etkisine sahip olacaktır. İşlem, üzerinde çalıştığınız cildin bölümüne bağlı olarak birkaç dakika ile birkaç saat arasında sürebilir. Bikini çizgileri, çeneler ve üst dudak bölgesi tipik olarak tüm vücut epilasyon prosedürlerine göre daha kısa sürer.

İlk işlemden sonra, kaşıntı, kızarıklık ve bazen pul pul cilt gibi bazı hafif rahatsız edici hisler yaşayacaksınız. Bu işlemden sonra cildi ağırlaştırmamak için çok hafif sabunlar veya vücut şampuanları kullanmak bir tanrı fikirdir. Lazerle tüy almanın sonuçları sizi kesinlikle etkileyecektir. Saç çıkıntıları olmadığından cildiniz daha pürüzsüz hale gelecektir – saç köklerinin yok edildiğini unutmayın. Ayrıca, diğer tüy alma tekniklerinde çok yaygın olan bir art etki olarak ciltte meydana gelen darbeler konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *