Categories
Uncategorized

Lazer Epilasyon Rehberi | Makyaj malzemeleri

Epilasyon, çoğu kadının yorucu bulduğu bir bakım elyafıdır. Tıraş ve ağda, en ucuz ve en erişilebilir yöntemlerdir, ancak sonuçlar yalnızca geçicidir. Öte yandan, var lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulma vaadini taşır. Ancak bir klinikte ilk randevunuzu almadan önce, prosedürden tam olarak ne bekleyeceğinizi bildiğinizden emin olun. İşte lazer epilasyon yapmayı düşünenler için temel gerçekler.

Sonuçları görmek için sabırlı olmalısınız

Vücudunuzun belirli bir bölgesindeki istenmeyen tüm tüyleri tamamen yok etmek istiyorsanız, anahtardır sabırdır. Göre Surrey Lazer KliniğiGerçek sonuçları görmek için ilk tedavinizden sonra en az birkaç hafta beklemeniz gerekir. Tabii ki saç miktarına ve her bir saç kökünün uzama hızına bağlı olarak tedavinizi tamamlamak için 12 haftalık bir süre yeterli olmalıdır. Tutarlılık da önemlidir ve hiçbir randevunuzu kaçırmamalısınız.

Bir süre spor salonuna gidemezsin ya da güneşlenemezsin

Tedaviden sonraki 24 saat içinde spor salonunda saunaya veya egzersiz yapmamalısınız. Cildiniz lazer ısısını koruduğu için sıcak duşlar da önerilmez, bu da daha fazla ısıya maruz kaldığında bakteriler için potansiyel bir üreme alanı haline gelir. Benzer şekilde, güneşlenmek ve uzun süreli güneşe maruz kalmak, cildiniz için lazerle saç tedavisi öncesi ve sonrası iyi değildir. Planladığınız tatil günlerinizden hiçbiriyle çakışmayan bir program seçmeniz en iyisidir.

Güzellik ürünlerinizden bazılarını değiştirmeniz veya çıkarmanız gerekecek

Kese, retinol serumu ve kremler gibi peeling ürünlerinden tedaviden en az iki gün önce veya sonra kaçınılmalıdır. Cildin kurumasını önlemek için, hafif bileşenler içeren daha fazla nemlendirici kullanmanız gerekebilir. Yüzünüzde düzenli olarak kimyasal peeling kremleri kullanıyorsanız, tekrar kullanmak için son randevunuzdan sonra en az iki hafta beklemeniz gerekir.

Lazer epilasyon, büyümüş tüyleri ortadan kaldırır

Batık saç, genellikle tıraş olursanız veya ağda yaparsanız yaygın bir sorundur. Oldukça rahatsız edici olabilir ve bol miktarda kıl dönmesi olduğunda bazen ağrılı olabilir. İşin iyi yanı, lazer epilasyon yalnızca tüy büyümesini kalıcı olarak azaltmakla kalmaz, aynı zamanda iç içe geçmiş tüyleri de ortadan kaldırabilir. Lazer tedavisi ile cilt daha pürüzsüz olacak ve zamanla daha net.

Tüm cilt tipleri ve cilt tonları için mükemmel çözüm

Tüy çok açıksa lazeri absorbe etmeyebilir. Ancak yeterince karanlık olduğu sürece tedavi işe yaramalıdır. Lazer epilasyon, cilt tipi ve cilt tonu ne olursa olsun etkilidir. Yine de, işlemin etkinliğini belirlemek için önce dermatoloğa danışmak önemlidir.

Hormonal değişiklikler saçın yeniden uzamasına neden olabilir

Prosedüre giren çoğu insan için, tedavi% 90’a varan oranda saç büyümesinde azalma ile sonuçlanmalıdır. Ancak hormonal değişiklikler ve dengesizlikler saçın yeniden uzamasına neden olabilir. Bu nedenle, ek tedaviler son randevunuzdan haftalar sonra gereklidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *