Categories
Uncategorized

Kırık Bukleler Nasıl Dağınık?

Bukleleri elde etmek için ısıtma aletlerini kullanmak istemiyor musunuz? Cevabınız evet ise bu makale tam size göre. Bukleler herkesin yüzüne çekicilik katar. Saç modeli herkese uygundur ve her saç dokusuyla uyumludur. Herhangi bir saç uzunluğunda bukleler oluşturabilirsiniz. İşte herhangi bir ısıtma aleti kullanmadan dağınık kırılmış bukleleri elde etmenin kolay yöntemleri. Saç stilistine ihtiyacınız yok ve kuaför salonuna gitmenize gerek yok. Bu yöntemleri evde kullanabilirsiniz.

Kırık Bukleler İçin Kolay Yöntemler

1.) T-shirt Almak İçin Kusursuz Bukleler

Kırık bukleler dağınık olsun diye tişört nasıl şok olmalı? Evet bu doğru. Kendi tişörtlerinizle dağınık kırık bukleler elde edebilirsiniz. Bu yöntem için öncelikle saçlarınızın temiz ve yıkanmış olması gerekir. Saçınızı normal şampuan ve saç kremi ile yıkayın. Saçınızı bir havluyla kurulayın. Ardından sevmediğiniz veya kullanmadığınız tişörtü çıkarın. Uzun şeritleri çıkarmak için tişörtü boyundan başlayarak kesin. Şeritler için çok küçük olduğu için manşon kısmını çıkarmayın.

İstediğiniz buklelerin boyutuna göre şeritleri geniş yapın. Tişörtünüz yoksa kurulama bezi ve kağıt poşet kullanabilirsiniz. Önce saçınızı farklı bölümlere ayırın, ardından tişört şeridini saçınızın ucuna yerleştirin. Şeridi her zaman aynı yere koyarak saçınızı yukarı doğru kıvırmaya başlayın. Düzgün kuruyabilmesi için birkaç saat bekleyin. Bir gecede olduğu gibi bırakabilir, ardından dağınık kırılmış bukleler elde etmek için şeritleri geri alabilirsiniz.

kırık bukleler nasıl dağılır

2.) Vintage Bukleler için Kafa Bandı

Dağınık kırılmış bukleleri elde etmek için bir kafa bandı kullanabilirsiniz. Önce saçınızı şampuanla yıkayın ve saçınızı yumuşatın, ardından saçınızı havluyla kurulayın. Saçınızı yüzden uzak tutmak için yumuşak elastik bantlı bir kafa bandı alın. Saçınızı bölümlere ayırın. Ardından başınızın etrafına bir saç bandı sarın ve bölümleri sabitlemek için bir saç tokası kullanın. Saçınızı kafa bandının etrafına sarmaya başlayın. Sonra birkaç saat bekletin veya dağınık bukleleri elde etmek için saçınızı kurutmak için bir gece bekletin. Dağınık kırık bukleler elde etmek için kafa bandını açın. Tatlı ve vintage buklelerinizin uzun süre dayanmasını istiyorsanız, bukleleri uzun süre tutmak için spreyi kullanın.

3.) Getirmek Doğal Dalgalar

Örgü, istenen dağınık kırık bukleleri elde etmenin en kolay yöntemlerinden biridir. Önce saçınızı şampuanla yıkayın, ardından saçınıza bakım yapın. Saçınızı yıkadıktan sonra yumuşak bir havluyla kurulayın ve tarak yardımıyla dolaşmasını sağlayın. Ardından saçınızı ortadan ayırın ve 2 bölüme ayırın. Her iki bölümü ayrı ayrı örmeye başlayın ve sonunda onu elastik bir bantla sabitleyin. Gevşek dalgalar istiyorsanız, bölümü bölmeyin, tek örgüyü yapın. Sıkı bukleler istiyorsanız, saçı 3 bölüme ayırın ve 3 örgü yapın. Örgüleri birkaç saat bırakın ya da yatmadan önce yapıp bir gece bekletin. Sonra ertesi sabah örgülerinizi açın ve bukleler arasında parmağınızı gezdirerek dağınık kırılmış bukleleri yapın.

4.) Almak İçin Rulo Bukleler Hacimli bukleler

Silindir bukleleri, dağınık kırık bukleleri elde etmek için çok basit ve etkili bir yöntemdir. Şaşırtıcı ve hacimli bukleler elde etmek için silindiri güzellik mağazasından satın almanız yeterlidir. İstediğiniz bukleler boyutuna göre silindirleri seçtiğinizden emin olun. Büyük bukleler istiyorsanız, büyük merdaneler kullanın veya sıkı küçük bukleler istiyorsanız, küçük merdaneler alın.

Daha önce okuduğunuz gibi, önce bir kafa yıkaması yapmanız, ardından prosedür için devam etmeniz gerekir. Saçtaki kirleri ve yağı temizlemek için saçınızı şampuan ve saç kremi ile nazikçe temizleyin. Saçınızı yumuşak havluyla hafifçe kurulayın. Ardından saçınızı taramaya başlayın, saçta herhangi bir karışıklık kalmasını sağlayın ve saçı bölümlere ayırın. Ardından saçın bir bölümünü alın ve silindiri saç uçlarının ucuna koyun, ardından yukarı doğru yuvarlayın. Yuvarlandıktan sonra saç tokasını sabitleyin. Benzer şekilde, başınız örtülene kadar tüm bölümlerde aynısını tekrarlayın. İstenilen bukleleri elde etmek için silindiri yaklaşık 5-6 saat bekletin. Rahatsanız, yatmadan önce hazırlayabilirsiniz, böylece bir gecede bırakabilirsiniz.

5.) Çorap Çörekler Dağınık Kırık Bukleler

Dağınık kırık bukleler elde etmek için çörekler çorap. İlk önce saçınızı şampuan ve saç kremi ile yıkayın, böylece kirler giderilir. Saçınızı yumuşak bir havluyla kurulayın. Bir çorap alın ve çorapların parmak kısmını makasla çıkarın ve sol tüpü kullanarak çorapları halka şeklinde yuvarlayın.

At kuyruğu yaparken aldığınız gibi saçın bir kısmını alın. Bölüme su püskürtün. At kuyruğunun ucunu alın ve saç kısmını çorap deliğine yerleştirin. Ardından saç kısmını çorabın dış yüzeyine sarın ve uçlarını sıkıca kıvırın. At kuyruğunu başınıza gelene kadar aşağı doğru yuvarlamaya devam edin, ardından bir saç tokasıyla sabitleyin. Topuzun sağlam bir şekilde yerinde kaldığından emin olun. Topuzu bir gece bekletin, böylece saçlar kolayca kurur ve saç şeklini çıkardığınızda dalgalı bir doku oluşturur.

6.) Bukleleri Döndürün Sevimli Bukleler

Kıvrımlı bukleler yaparak dağınık kırık bukleler elde edebilirsiniz. Bu yüzden önce saçınızı hafifçe ıslanana kadar kurutun. Ardından saçınızı 2 bölüme ayırın. Sıkıca bükülene kadar saçın yarısını bükün. Bükülmüş saçı küçük bir topuz yaparak sabitleyin ve saç tokasıyla sabitleyin. Aynısını diğer taraf için de yapın. Ardından bükülmüş çörekler 6-7 saat bekletilerek iyice kuruması sağlanır. Belirli bir süre sonra pimleri çıkarır ve dağınık buklelerin tadını çıkarır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *