Categories
Uncategorized

Kendi Kaküllerinizi Nasıl Kesersiniz?

Bu makale, kendi kaküllerinizi kesmenin yolları hakkındadır. Patlamalar her zaman güzeldir. Ne kadar uzun ya da kısa olursa olsun. Yüzünüzde akarlar ve daha güzel görünmenizi sağlarlar. Patlamalar da yüz tipini görmez. Her yüz tipinde harika görünüyorlar. Uzun ve oval yüzünde çarpıcı görünürler ve yuvarlak yüzü daha sevimli ve çekici kılarlar. Şimdi saçınız kıvırcık veya düz olursa olsun, her durumda patlamalara gidebilirsiniz. Ancak kuaför salonları saçınızın o küçük çizgisini kesmek için iyi bir miktar para talep ettiğinden, patlamalara gitmek size gerçekten pahalıya mal olabilir. Ama işin iyi yanı, herhangi bir salona gitmeden bile kendi kaküllerinizi kesebilirsiniz. Bu yazıda, patlamalarınızı evde kesmenize yardımcı olacağız.

Kendi Patlamalarını Kesmek İçin Adımlar:

Saçınızı kesmek zor bir iş değildir. Bu oldukça kolaydır ve sadece uyanık olmanızı gerektirir, çünkü saçınızı yanlış kesmek bir saç modeli felaketine neden olabilir. Yine de kendi kaküllerini kesmek çok kolay. Bu yazıda, kendi patlamalarınızı kesmenize yardımcı olacak adımları tartışacağız. Amaç için verilen adımları takip etmeniz yeterli:

Yan patlamaları kesmek istemeniz durumunda, kesinlikle bu şekilde gidebilirsiniz. Burada kendi patlamalarınızı kesmenize yardımcı olacak adımları tartışıyoruz. Kendi patlamalarınızı kesmek için verilen adımları izleyin:

1.) Saçınızı Tarayın ve Parçalayın

kendi kaküllerini kes

Bu, sürece başlamadan önce izlemeniz gereken ilk adımdır. Saçınız önden dolaşmış olmalıdır. Taramayı bitirdiğinizde, saçınızı ayırmanın zamanı geldi. Hangi tarafta patlamalara sahip olmak istediğinize karar verin ve saçınızı buna göre tarayın.

2.) Saçınızı Geri Çekin

kendi kaküllerini kes

Saçınızı böldükten sonra kesmek istediğiniz kısma karar verin ve saçınızın o kısmını saçınızın geri kalanından ayırın. Saçınızın geri kalanını geri çekin ve sabitleyin. Sabitlemek sizin için bir şeyler yapar. Ve saçınızın geri kalanından ayrı saçları kesebileceksiniz.

3.) Uzunluk ve Genişliği Ölçün

kendi kaküllerini kes

Sürecin en önemli kısmıdır. Saçın uzunluğunu uygun şekilde ölçün. Yanlış bölümün ölçülmesi, yanlış parçanın kesilmesine neden olabilir. Bu nedenle, toplayacağınız saç miktarına özellikle dikkat etmelisiniz. Saçınızın uzunluğunu ölçtükten sonra saçınızın kalan kısmını geri çekin ve bağlayın.

4.) Şimdi Kes

kendi kaküllerini kes

Saçınızı kesme işleminin son aşamasına geçme zamanı. Amaç için verilen adımları izleyin:

  • Toplanan kısmı güzelce tarayın.
  • Islatın ve tekrar tarayın.
  • Patlamaları kesmeniz gereken yeri işaretleyin ve kesin.
  • Daha kalın saçlara sahipseniz veya onlara doğal bir görünüm vermek istiyorsanız, tıraş bıçağını saçınızda da kullanabilirsiniz.

Yukarıdaki noktada yan patlamalarla ilgiliydi. Ön patlamaları kesmek istiyorsanız, adımları izleyin.

  • Saçın alnınıza düşmesini sağlayın ve ne kadar saç kesmeniz gerektiğine karar verin.
  • Şimdi saçınızı kesmek için makası kullanın.

Öyleyse, bunlar kendi patlamalarınızı kesmek için izleyebileceğiniz adımlar. Bu adımlar kesinlikle saçınızı kesmenize yardımcı olacaktır. Yani, patlamalarını kesmek istemen durumunda, bu şekilde denemelisin. Bu, kesinlikle sebepsiz yere salonlara harcayacağınız çok para biriktirmenize yardımcı olacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *