Categories
Uncategorized

İnce Saçlar İçin 9 Saç Modeli

İnce saçlarla yaşamak gerçekten sinir bozucu. Saçınız cansız ve cansız görünüyor. Bukleler bu sorunu hafifletmeye yardımcı olabilirken, bunu her gün yapmak zorunda kalmak imkansızdır. Herkesin, sırf saçlarını düzeltmek için sabah erken kalkma lüksü yoktur. Kalıcı buklelere sahip olmak ince saçınıza zarar verebileceği için korkutucu bir fikir gibi geliyor ve düzenli olarak bakımını yapmak zorunda kalmak yorucu geliyor. İhtiyacınız olan şey, saç tipinize uygun ve bakımı kolay harika bir saç modeli.

İnce saçlarınız varsa deneyebileceğiniz bazı saç stilleri aşağıdadır.

Yandan Süpürülmüş Patlama ile Pixie

Peri saçını sallayamayacağını kim söylüyor? Bu tarz, kabarık ve dolgun değil doğal görüneceği için ince saçlı bayanlar için harika görünüyor. Peri kesimi, saçınızın gerçekte olduğundan daha dengeli ve kalın görünmesine yardımcı olan yumuşak katmanlara sahiptir.

Ancak yağlı saçlara sahipseniz, saç tipi ile daha belirgin olacaktır. Bu olduğunda, bir yağlı saçlar için temizleyici şampuan saçınızı sağlıklı ve yağsız tutmak için.

Açılı Bob

Bu, ince saçlı insanlar için bir başka favori. Arka kısmında daha kısadır ve yüzünüzün ön tarafında daha uzun bir saça açı verir. Özellikle başınızın arka kısmında daha kalın saç yanılsaması oluşmasına yardımcı olur. Bu saç stilinin yönetimi ve bakımı da kolaydır.

Katmanlı veya Patlamalı Lob

Lob, uzun bir bob anlamına gelir. Açılı bir bob’a benzer, ancak daha uzun. Genellikle omuzlarınızın veya köprücük kemiğinizin hemen üzerinde bulunur.

Bu saç stiline yumuşak bir katman eklemek, hacimli köpük uygulamak zorunda kalmadan daha dolgun bir saç yanılsaması sağlamaya yardımcı olur. Katmanlarla giderken, yumuşak olduklarından ve tüysüz olmadıklarından emin olun. Doğru yaptım, sahip olmak patlama saçınızın daha kalın görünmesini de sağlayabilir. Gittiğiniz patlamaların yüz şeklinizi de tamamladığından emin olun.

Half-Up Half-Down At Kuyruğu

Bu saç modeli, özellikle patlama ve yumuşak buklelerle eşleştirildiğinde daha kalın saç yanılsamasını yaratır. Düz tutturmak yerine doğal görünen hacim ve kalınlık eklemek için at kuyruğunuzun tabanına bir tutam saç eklemeyi deneyin.

Yan süpürme

Klasik ve zarif stilleri seviyorsanız, tüm saçlarınızı tek bir yerde toplarken saçınızın daha kalın görünmesi için yandan süpürülmüş bir saç modeli seçin. Daha dolgun görünmesi için yumuşak bukleler de ekleyebilirsiniz.

Vintage Bukleler

Bukleler gerçekten ince saçlar için işe yarar. Yüz şeklinizde harika görünen yumuşak bukleler yaptığınız sürece, saçınızın daha dolgun görünmesini sağlamalıdır. Vintage bir kıvrımla saçınıza yumuşak ve klasik bir dokunuş ekleyerek daha kalın ve dokulu görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kör kesim

İnce saçlara sahipseniz düz, uzun saçlar mükemmel bir seçim değildir. Saçınızı ağırlıklandırma eğilimindedir ve çok daha ince görünmesine neden olur, ki bu sizin aradığınız görünüm değildir. Saçınızı uzattığınızda, saçınıza yumuşak katmanlar ekleyerek kör bir stile gittiğinizden emin olun. Saçın alt yarısından başlayın ve özellikle başınızın üst kısmında daha kalın görünmesi için aşağıya doğru inceltin.

Flip-Out Biter

60’larda popüler hale getirilen kıvrımlı uçlu saç modeli, rahat ve klasik kıyafetlerle iyi çalışan retro bir görünümdür. Açılır uçlar, saça daha fazla boyut ekleyerek daha kalın görünmesine yardımcı olur. Sadece saçınızın uçlarını yüzünüzden uzaklaştırarak, yaratılması yeterince kolay bir stil.

Sahil dalgaları

Çarpıcı, gevşek sahil dalgaları Tatlı ve zahmetsiz yumuşak bir görünüm verdiği için her saç tipinde harika görünün. Kıvrık bir çubuk veya ütü kullanarak bu görünümü kolayca oluşturabilirsiniz. Isıya maruz kalıyorsanız, ince saçlar zarar görmeye daha meyilli olduğundan saçınızı korumak için ısı koruyucu uygulayın.

Sonuç

İnce saçlara sahip olmak, sizi istediğiniz görünüme kavuşturmak zorunda değildir. Sadece saç tipinize mükemmel bir şekilde uyan bir saç modeli seçmeniz gerekir. Çoğu durumda, yumuşak bukleler hacim sağlamaya ve kalkmaya yardımcı oldukları için ince saçlar için harikadır. Saçınızı her gün şekillendirecek vaktiniz yoksa, size herhangi bir kıyafetle iyi gidecek zahmetsiz ve şık bir görünüm vermek için saç tipinizi ve yüz şeklinizi tamamlayan bir saç kesimi tercih edebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *