Categories
Uncategorized

İnce, İnce veya Seyrek Saçlar İçin Erkek Rehberi

Saçınız ister doğal olarak ince olsun ister incelmeye başlıyor, işte erkekler için saçları nasıl kalınlaştıracağınız. Daha kalın saç elde etmenin tek başına veya maksimum etki için birlikte kullanılabilecek birkaç farklı yolu vardır.

daha az folikül olan bir kişinin saçı o kadar ince olacaktır, her bir telin ince saç çapı, incelme

İlk yoğunlaştırma yöntemi, o iş için tasarlanmış ürünleri kullanır. Saçı daha dolgun göstermenin ikinci yolu, ürünler ve şekillendirme ile hacim kazandırmaktır. Son yöntem, tüm erkeklere fayda sağlayabilecek daha az bilinen bir saç dökülmesi ürünüdür.

1. Erkekler İçin Daha Kalın Saç Nasıl Elde Edilir

Kalınlaştırıcı özellikler vaat eden ürün sayısına bakılırsa, birçok erkek daha dolgun saç arıyor. Bu ürünler, saç tellerini kaplayarak veya ek nem ile dolgunlaştırarak iki şekilde çalışır. Bazıları da hacim ekler ancak birazdan daha fazlasını öğreneceğiz.

Saç erkekleri nasıl kalınlaştırılır

Yoğunlaştırıcı Şampuan + Saç Kremi

Saçın daha yoğun görünmesine yardımcı olmanın en kolay yolu şekillendirmeden önce başlar. Şampuan ve / veya saç kremi, saç tellerini daha dolgun hale getirmek için saçın ana bileşenleri üzerine inşa edilir. Daha kalın saçlar için harika bir temel oluşturmak için birini veya ikisini birden kullanın. Keratin, protein ve pantenol içeren ürünleri arayın. İşte nedeni.

Saç, protein olarak da bilinen yaklaşık% 90 keratindir, bu nedenle en etkili ürünler keratin veya protein içerir. Keratin proteinleri saçı yumuşatır ve dolgunlaştırmak için tek tek telleri kaplar. Saçın ikinci en büyük bileşeni sudur. Vitamin B-5’in bir formu olan pantenol, saç tellerini daha fazla nemle şişiren bir nemlendiricidir.

Kıvamlaştırıcı Spreyler

Bu, saç bakımı rutininize fazladan bir adım ekleyebilir, ancak hızlı ve kolaydır. Bu spreylerin çoğu hem dolgunluk hem de hacim katar ve mükemmel bir ön şekillendirici yapar. Nemli, neredeyse donuk saçları püskürtün, iyice çalışın ve her zamanki gibi kurutun.

Piyasada pek çok kalınlaştırıcı sprey var, ancak bunların çoğu her bir saç telinin çapını artırmak yerine hacme odaklanıyor. Erkekler için tasarlanmış spreyler, istediğiniz sonuçları alma eğilimindedir.

Dışarıdaki en iyilerden biri Redken Brews Anında Yoğunlaştırıcı Sprey. Bu inceleme her şeyi anlatıyor: “Bu kalınlaştırıcı sprey, küçük kardeşimin saçsız seyrelmiş saçları üzerinde olağanüstü derecede işe yarıyor, bir kız arkadaş bulmayı başardı ve o da biraz sevimli.

Diğer bir üst ürün kalınlaştırıcı koyulaştırıcı spreydir. Telleri daha dolgun ve daha uzun yapmak için doku ve hacim ekler. Ayrıca, gres ve elektriklenmeye karşı savaşmak için yağı ve nemi emer. Gerçek olamayacak kadar iyi geliyor ama para iade garantisi ile destekleniyor.

Deniz Tuzu Spreyi

Tuz spreyi sık sık bahsettiğimiz bir üründür. Ucuz olabilir (ancak olması gerekmez) ve saç için doku, kum ve kalınlık ekleyerek çok şey yapar. Tuz aynı zamanda saçı daha sert hale getirerek daha dolgun saç görünümüne katkıda bulunur ve şekillendirmeyi kolaylaştırır. Birden fazla fiyat noktasında çok sayıda tuz spreyi mevcuttur, bu nedenle bütçenize uygun bir tane bulun. Tuzun kuruma etkisine karşı koymak için iyi şartlandırdığınızdan emin olun.

2. Saçı Kalınlaştıran Merhemler

Pomat çoğu erkek için en tanıdık saç ürünüdür ve ayrıca ince veya ince saçları iyileştirebilir. Bazı pomatlar koyulaştırıcı özelliklerinin reklamını yaparken, diğerleri bundan bahsetmez. Kil, balmumu veya elyaf ve saç macunu içeren tekstüre pomatlar da kalınlığı ve hacmi artırır.

Erkekler için saç kalınlaştırıcı ürünler

Tutuş açısından bu saç tipinize, uzunluğunuza ve tarzınıza bağlıdır. Genel olarak ince, ince ve kıvırcık saç tipleri için düşük ila orta tutuş en iyisidir. Daha kısa saçlar ve yüksek hacimli görünümler için güçlü bir tutuş kullanın. Hold gerçekten markaya göre değişir, bu yüzden önce diğer nitelikleri arayın.

Bunun dışında mat bir ürün kullandığınızdan emin olun çünkü parlaklık saçı ağırlaştırabilir ve daha ince görünmesine neden olabilir. İşte bakmanız gerekenler.

Kalınlaştırıcı Merhemler

 • Redken Brews Kıvam Arttırıcı Pomat – Redken Brews Thickening ürün serisinin bir parçası olarak tasarlanan bu yumuşak tutuşlu pomatlar, daha dolgun görünen saçlar için kalınlık ve hacmi artırmanın yanı sıra yeniden işlenebilir kontrol sağlar. Şekillendirici pudra gibi, saçı kaplamak ve boy eklemek için nişasta ve silika kullanır.
 • Every Man Jack Kalınlaştırıcı Bakım Kremi – Yoğunlaştırıcı şampuan ve saç kremi gibi, bu krem ​​saç tellerini yumuşatmak ve dolgunlaştırmak için keratin ve soya proteini içerir. Bu saç kremi orta tutucudur ve daha kısa saçların yanı sıra doğal stiller, daha uzun saçlar ve dalgalı ila kıvırcık bukleler için kullanılabilir.
 • Amerikan Mürettebat Elyafı – Dediğimiz gibi, bol miktarda pomat saçı ismine koymadan kalınlaştırır. Bu pomad, esnek bir finiş ile güçlü ve parlak değildir. Reçineli lifler ve balmumu kombinasyonu, bir başörtüsü ile bile gitmesini istediğiniz yerde tutarken saçı kalınlaştırır.

Büyük ile doku trendi artı saç kesimiHer zamankinden daha fazla tekstüre edici ürün mevcut. Görünümü elde etmenin birkaç yolu var, ancak hepsi daha dolgun saç görünümü için saç tellerini kaplıyor.

Kil Pomat

Kil, genellikle bentonit ve / veya kaolin, daha dolgun bir görünüm için tek tek tellere gövde, kalınlık ve yapı ekler. Saçı ağırlaştırmadan ve kafa derisi yağlarını emen bonus olarak hacmi artırır.

 • BluMaan Monarch Mat Pasta – Bu yüksek tutuşlu, mat son macun, karite yağı ekleyerek ona uygulaması kolay kremsi bir his verir. Ayrıca daha kalın saç, doku ve hacim artı saç büyümesini destekleyen mineraller için bentonit ve kaolin killeri kullanır. Ayrıca kontrol edin Hair Craft Co. Kil Pomadı.

Balmumu Pomat

Saç cilaları Düşük parlaklıkta bir yüzey ile güçlü, yeniden işlenebilir tutuş sağlar. Balmumu kaplaması, ince saça ve dokuya kalınlık kazandırır. Balmumu formülleri ayrıca polimerler, lifler veya kil içerebilir. Balmumunun yıkanması zor gelebilir ama çoğu formül su bazlıdır.

Saç Macunu

Evet, başka pomad türü. Saç macunu, köklere hacim, vücut eklemek ve kaldırmak için bir bileşen kombinasyonu kullanan daha yeni bir üründür. Macun, balmumu veya lif gibi esnek bir yüzeye sahip olacaktır.

 • Pete ve Pedro Putty – Shark Tank özellikli bu ürün, sağlam ancak esnek bir tutuş oluşturmak için lanolin, balmumu ve polimerler kullanır. Dalgalı ve kıvırcık saçların yanı sıra ince saçlar için de işe yarar.

3. Saça Nasıl Hacim Eklenir

Saç hacmi veya gövdesi, ne kadar yukarı ve dışarı çıktığını ifade eder. Bu, daha yoğun saç görünümü için saçı yayarak inceltme noktalarının kapatılmasına yardımcı olur. Merhemler ayrıca hacim kazandırır, ancak daha hafif bir şey arıyorsanız, işte saçın boyunu artırmanın birkaç yolu.

Saç erkeklere nasıl hacim eklenir

Şekillendirici Toz

Saç tozları çoğunlukla sert bir partikül olan silika sililattır. Toz, saç tellerinize yapışarak hacmi artırmak için tüyler arasındaki sürtünmeyi artırır. Şekillendirici tozlar ayrıca yağı emer ve bu da saçın canlı kalmasına yardımcı olur. Bu ürün tek başına veya pomad ile kullanılabilir.

Kaygan Gorilla Saç Şekillendirici Tekstüre Pudra – Hacim veya ons başına fiyata baktığınızda, bu piyasadaki en ucuz saç tozlarından biridir. Yine de bu kaliteden ödün vermez. Bol miktarda kaldırma, güç ve hacim ile görünmez tutuş elde edeceksiniz.

Mousse

Evet, erkekler köpük kullanır. Tuz spreyine ek olarak, saç stillerinin daha kolay elde edilmesini ve daha uzun süre dayanmasını sağlayan az kullanılan bir üründür. Mousse, uygulaması kolay, bol vücut ve sağlıklı bir parlaklık sağlayan hafif bir köpüktür. Bu ürünün kalınlaştırıcı bir köpük bularak çift görev yapmasına izin verin. Mousse, tek başına veya pomad ile ön kesici olarak kullanılabilir.

 • L’Oreal Paris Boost It Volume Inject Mousse – Özellikle yeni ürünleri veya stilleri denerken, eczane markalarının da hayranıyız. Yoğunlaştırıcı ajanlar da içeren hacim kazandıran ürünle hayal kırıklığına uğramayacaksınız. Hayal kırıklığına uğrarsanız, sadece güzel bir kahvenin bedeli idi.

Saç spreyi

Erkeklerin köpük kullandığı gibi saç spreyi de kullanırlar. Instagram’da beğendiğiniz şık stiller? Muhtemelen saç spreyi kullanmışlardır. Bugünün saç spreyi güçlü ancak dokunulabilir. Hacim yaratmaz, bütün gün görünüşünüze kilitlenir.

Big SexyHair Spray & Hacim Veren Saç Spreyi Oyna – Sert tutuşlu saç spreyi, hareket etmeyen mohawklar ve sivri uçlar için en iyi üründür. Buna karşılık, bu, taranabilen veya yeniden şekillendirilebilen esnek bir yüzeye sahip orta tutuşlu bir saç spreyidir. Ayrıca 72 saat boyunca nemi engeller ve saçınızın sıcakta istediğiniz şeyi yapmasını sağlayabilir.

4. Saç Kesimi + Saç Şekillendirme

Harika bir saç kesimi, daha kalın saçlar için en iyi temeldir. Bunu okumak, berberinizle konuşmanın yerini tutmaz. Saç tipinize ve yüz şeklinize en uygun stili bulmanız için profesyonellere güvenin.

Öncelikle, kısa veya soluk kenarlar saçı üstte yapar daha dolgun görünmek. Daha uzun bir üst stil herhangi bir saç uzunluğunda işe yarayabilir.

Dokulu şekillendirmeye sahip mahsul trendi, saçın daha kalın görünmesine de yardımcı olabilir. Katmanlar ve parçalı şekillendirme, düz saça biraz doku verirken, popüler saçak gurur duymaktadır. küçülen ince çizgiler.

Saç stilleri ayrıca ince, düz, cansız saçların görünümünü de değiştirebilir. Şunun gibi yüksek hacimli stilleri düşünün Pompadours, Quiffs, ve modern sivri uçlar. Saçı yukarı çeken herhangi bir şey. Görünümü elde etmek için yukarıda tavsiye ettiğimiz saç ürünlerini kullanın.

Son olarak, bir fön makinesi. Yine, süper şık görünümlerin çoğu fönle kurutuldu. Maksimum hacim ve tüm gün bekletme için gereklidir. Tamam, kısa saç için gerekli değil ama daha uzun saçlar için önemli bir fark yaratıyor.

Saç Nasıl Daha Kalın Görünür?

Bir çok ürün tavsiye ettik ama nasıl kullanılır? Bunların hepsini kullanmak zorunda değilsiniz ama işte bir saç şekillendirme rutini neye benzeyebilir.

 • Saçları kalınlaştırıcı şampuan ve saç kremi ile yıkayın
 • Havlu saç
 • Nemli saçlara kalınlaştırıcı bir sprey veya deniz tuzu uygulayın
 • Saç nemli kuruyana kadar havayla kurutun
 • Parmaklarınızla veya fırçayla kurulayın (önce bir ısı koruyucu ürün kullanın)
 • Köpük veya şekillendirme tozu uygulayın
 • Kalınlaştırıcı, balmumu veya kil pomad veya saç macunu kullanın
 • Görünümü saç spreyi ile ayarlayın

Profesyonel stilistler tüm bu adımları kullansalar da hepsi gerekli değildir. Yoğunlaştırıcı şampuan ve / veya saç kremi bir zorunluluktur. Bunun dışında kullanmak için bir, iki veya en fazla üç ürün seçin.

5. Saç Dökülmesiyle Mücadele

Nedeniyle saç incelmişse saç kaybıMuhtemelen olabildiğince çok saça tutunmak istersiniz. Olmasanız bile, bu, özellikle kaşıntılı bir kafa derisi olan herhangi bir erkek için mükemmel bir üründür.

Çoğu erkek duydu Rogaine (diğer adıyla Minoxidil) ve Propecia. İyi çalışıyorlar ama bu saç dökülmesini önlemenin en kolay ve en ucuz yoludur.

Bu ne? Ketoconazole içeren şampuan. Seboreik dermatiti tedavi eden bir mantar önleyici ama hepsi bu kadar değil. % 2 Ketoconazole içeren şampuanın,% 2 Minoksidil solüsyonu kullanarak saç büyümesini artırmada etkili olduğu kanıtlanmıştır. Veya Minoxidil ve Finasteride ile birleştirerek, normal 4 ila 6 aya kıyasla 30 ila 90 gün içinde saçların yeniden uzadığını görün.

Piyasadaki tek ürün Nizoral AD Kepek Önleyici Şampuan. % 1 Ketoconazole içerir ama bu hiç yoktan iyidir. Kalınlaştırıcı bir saç kremi ile bitirin ve daha kalın saçlara doğru ilerliyorsunuz.

Bu gönderi bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Lütfen okuyun açıklama daha fazla bilgi için.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *