Categories
Uncategorized

Her Zaman İyi Bir Saç Gününe Sahip Olacağınızı Garanti Etmek İçin 5 İpucu

Hiç güzel bir saç günü PLANLAMAYI planladınız mı?

Diyelim ki Cuma akşamı bir randevunuz var ya da işte önemli bir sunum… bu yüzden saç yıkama programınızı planlarınızla uyumlu hale getirmeye çalışın. Bazen doğaçlama yapmak zorundasın … belki de saçını, o birinci gün ikinci gün saçına sahip olabileceğinden bir gün önce yıkarsın. Ya da belki bir geceye kadar saçınızı yıkamak için beklersiniz, böylece taze ve kabarık saçlarla uyandığınızda …

Nasıl çalıştırırsanız, ya da size neye benzerse…. güzel bir saç günü, dünyayı fethedebileceğini hissettirebilir. Formülümü tam olarak doğru bir şekilde elde etmem birkaç yılımı aldı. Hangi şampuan ve saç kremi kombinasyonunun buklelerimi güzel gösterdiğini biliyorum ve çok fazla kuru şampuan kullandığımda hangi şampuanı kullanacağımı biliyorum ve biraz yağlı görünmeye başlıyorum.

Günün sonunda, iyi bir saç günüm olmasını sağlamak için her zaman kullandığım birkaç denenmiş ve gerçek ürün ve ipucu var:

1. Saçınızı Tanıyın

Saçın kuru mu? Yağlı? İnce, kalın, kaba, kıvırcık, renkli… saçınızın ve dokusunun fark yaratabileceğini bilmek! Örneğin, Chriselle’nin kaba saçları için işe yarayan şey (nihayet saç hikayemi nasıl yapacağımı biliyorum ekleyin) saçım için işe yaramayabilir. Cilt tipinizi bilmek gibi. Saç tipinizin ne olduğunu anladıktan sonra, ihtiyacınız olan aletlere – mükemmel bir saç fırçası veya tarak dahildir! Saçım kıvırcık olduğu için genellikle fırçalamaktan kaçınırım (ancak Bunu seviyorum!) yıkamak için duşa atlamak üzereysem.

2. Köklerden Başlayın

Saç derinize, cildiniz gibi davranmalısınız! Her şey köklerde başlar. Saçınız nasıl görünürse görünsün, saç derinizin temiz ve bakımlı olduğundan emin olmak zorunludur! Birkaç yıkamadan sonra, ya bir saç derisini fırçalayın. bu Christophe Robin’den veya bir Micellar Şampuan (bunun gibi Kristen Ess’dan) kafa derime biraz sevgi vermek için! Micellar Şampuanlar nazik ve temizleyicidir, ancak saçlarımı biraz düz bıraktığını görüyorum, bu yüzden onları ara sıra kullanıyorum.

3. Saçınızı Doğru Yıkayın

Saçını bile doğru yıkıyor musun? Her şeyden önce, doğal yağlarınızı uzaklaştırdığı için kesinlikle her gün saçınızı yıkamamalısınız. Haftada 2 ila 3 kez çekim yapın. Ve saçınızı yıkarken şampuanı saçınızın uzunluğuna değil sadece köklerinize sürmeli ve saç derinize masaj yapmalısınız. Bakım yaparken ürünü saç derinize değil, sadece saçınızın uçlarına uygulayın!

4. Isıdan Kaçının

Saçınızın sağlıklı kalmasını sağlamanın en iyi yolu ısıdan kaçınmaktır! Saçımda herhangi bir şekillendirme aleti kullanmıyorum, ara sıra kafamdan sıkıldığımda ve saçımı düzeltmeye karar verdiğimde. Sıcak aletler kullanmanız gerekiyorsa, kullandığınızdan emin olun. bir ısı koruyucu!

5. Saçınızı Doğru Şekillendirin

Bir dahaki sefere yüz maskeli bir gece, saçına da biraz sevgi göster! Bir saç maskesi (bu Ouai’den benim favorim!) saçınıza ekstra TLC tedavisi için harika bir yoldur! Bir adım daha ileri götürmek istiyorsanız, bu ACT + ACRE’den Saç Detoksu harika! Gece boyunca kullanabilir veya durulamadan önce yaklaşık 20 dakika bekletebilirsiniz. Kulağa sıkıcı geldiğini biliyorum ama saçın sana teşekkür edecek! Oluşumu giderir, saç derinizi besler ve nemlendirir ve şimdiye kadarki en sağlıklı saçlarınızın oluşmasına yardımcı olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *