Categories
Uncategorized

Grinizi Renklendirmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Sahneyi bilirsiniz: Bir gün gri bir saç görürsünüz. Ve sonra, aynen bunun gibi, partiye 100 kişi daha geliyor. (Ve eğer bu siz değilseniz, kutsanmışsınızdır!) İster biberinizle biraz tuz filizlendiriyor olun, ister karla kaplı olun, gri saçınızı boyamak için bir profesyonele gitmeden önce bilmeniz gerekenler burada. .

Yarı Kalıcı Renk: Neden onu seçmelisiniz?

Renk uzmanınız yarı kalıcı mı yoksa kalıcı renk mi istediğinizi sorabilir – ve gri kaplama söz konusu olduğunda ikisi arasında büyük bir fark vardır. Manhattan’daki Salon AKS’den renkçi Izabela Dziak, “Yarı kalıcı renk yaklaşık yüzde 90 gri kaplama sağlıyor ve ardından zamanla soluyor çünkü saçın üst derisine nüfuz etmek yerine renk biriktiriyor,” diyor.

Neden demi seçmelisiniz? Birincisi, amonyak (hassas saç derilerini tahriş edebilen) kullanmıyor, ama aynı zamanda “solduğu için, saçınız büyüdüğünde güçlü bir sınır çizgisi göstermeyecek ve yeniden uzamayı daha az belirgin hale getirecek” diyor Dziak. Bir uyarı: Kalıcı olmadığı için renk 24 yıkama işaretinin etrafında solar. Daha kalın, gri saçlı olanlar da daha az kapsama alanı göreceklerdir.

Kalıcı Renk: Neden onu seçmelisiniz?

Grilerinizin gümüş parıltılar gibi parıldadığını görmeye dayanamıyorsanız ve salona düzenli geziler yapmayı umursamıyorsanız, kalıcı renkler sizin için doğru olabilir. “Kalıcı saç rengi tam, yüzde 100 gri kaplama sağlar. İçerikler saçın kütikülüne nüfuz ederek rengi biriktirir ve saçı koyulaştırabilir veya açıklaştırabilir, ”diye açıklıyor Dziak. Aslında, boyama işi (bu nedenle “kalıcı” adı) – siz saçınızı kesene kadar sürer. Ancak, saç uzamaya başladığında, güçlü bir yeni büyüme çizgisi göreceksiniz. Bununla mücadele etmenin tek yolu kök rötuşlarıdır.

Sandalyeye oturduğunuzda ne sormalısınız?

Salon koltuğuna bile yerleşmeden önce, kapsama alanını kendinize sorduğunuzdan emin olun. Kendinize karşı dürüst olun: Tam bir kapsama alanı mı istiyorsunuz yoksa gri saçlarınızın bir kısmının parlamasına izin vermekte uygun musunuz? Bu bir kez çözüldüğünde, her şey bakım aşamasına gelir – başka bir öz-dürüstlük noktası. Yaşam tarzınız ve bütçeniz salonu sık sık ziyaret etmenize izin veriyor mu? Bunu iyice düşünün, çünkü 3 inçlik gri yeniden büyümeyle yakalanmak istemeyeceksiniz.

Dziak, gri seviyeniz ne olursa olsun, profesyonelinize şu soruları sormanızı önerir:

  • Rengim ne kadar çabuk solacak?
  • Yeniden büyümeyi ne zaman göreceğim?
  • Salona ne sıklıkla dönmem gerekecek?

Kapsama ve bakım açısından rahat hissettiğiniz noktaları belirledikten sonra, gitmekte fayda var!

Ya gri olmaya yeni başlıyorsan?

Tam bir gri saç başını göstermeyenler için daha fazla seçenek var. Dziak, sadece yarı veya kalıcı tüm renklere alışmadan önce, bunun yerine grileri harmanlamak ve kamufle etmek için vurguları, düşük ışıkları veya yarı kalıcı renkleri (12 yıkamaya kadar sürer) düşünmeyi önerir. Dziak, çok az gri saça sahip olanlar “leke işlemeyi” veya yalnızca grileri boyamayı düşünebilirler. Bu çok daha az bakım gerektirir. “Kafanızın tamamını boyamak zorunda değilsiniz,” diyor ve ekliyor, “yani sadece paradan değil, zamandan da tasarruf ediyorsunuz!”

Ve bunların hiçbiri size iyi gelmiyorsa. Onunla git diyoruz. Grini kucakla!

> OKUYUN: SAÇ RENGİNİZİN DEĞİŞTİRİLMESİ: ZENGİN BİR ŞEKİLDE GRİ GÖRÜNÜR

> OKUYUN: BOYALI SAÇLARINIZI GRİYE DÖNÜŞTÜRMEK İÇİN UZMAN İPUÇLARI

> MAĞAZA: FAVORİ SAÇ ÜRÜNLERİMİZ

Fotoğraflar: Laflor, GlobalStock

Bu makaleyi beğendin mi? Kaydolun (ücretsiz!) Ve size her hafta bunun gibi harika makaleler göndereceğiz. Buradan ücretsiz abone olun.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *