Categories
Uncategorized

Grace Kelly’nin Güzellik Hileleri | Ünlü dedikosudu

Geçen hafta Grace Kelly 91 yaşına girecekti. Ve öldüğünden beri neredeyse kırk yıl olmasına rağmen, stili ve güzelliği ikonik olmaya devam ediyor. Nasıl Monako Prensesi kadar zarif ve şaşırtıcı görünümlü olunur?

Stilist ve Makyaj Sanatçısı Bir Arada

İnanması zor, ama Grace Kelly’nin muhteşem saç modeli, ünlü bir stilistin işinin sonucu değildi. Biyografi yazarı Gina McKinnon’a göre, kendi saçını şekillendirmenin yanı sıra kendi makyajını yapmayı tercih etti. Ayrıca çantasında hep pudra ve tarak vardı.

Kelly nötr tonları seçti. Kaşları vurgulamak için kaş çizgisinin altında açık kahverengi göz farı kullandı.

Cilt Bakımı İpuçları

Audrey Hepburn ve Marilyn Monroe gibi, Kelly de Dr Erno Laszlo’nun sadık müşterisiydi. Erno Laszlo enstitüsü ünlüler için yenilikçi ve bireysel cilt bakım ürünleri sundu.

Monaco Prensesi, hala mevcut olan ürünleri kullandı: Phormula 3-96 krem ​​ve kuru cildi önleyen Phelityl Cleansing Bar. Besleyici yağlar içerir ve cildi yumuşak ve nemlendirir.

Ama dürüst olmak gerekirse, Grace Kelly’nin mükemmel cildinin de genlerinden kaynaklandığını söylüyorlar. Ayrıca sigara içmiyordu, çok su içiyordu ve gençlik yıllarında bale yapardı. Ayrıca formda kalmak için yüzmek için çok zaman harcadı.

Makyaj

Bir trend haline gelmeden çok önce, Grace Kelly elmacık kemiklerini iki farklı allık tonu kullanarak şekillendirdi. Çıplak göz makyajı, hafif allık ve ahududu ruj tercih etti.

Grace Kelly’nin Favori Kokusu

Grace Kelly’nin en sevdiği parfüm Creed Fleurissimo, düğün günü için aileye ait parfüm evi tarafından yaratıldı. Nişanlısı Prens Rainier tarafından özel olarak görevlendirildi. Bergamot, sümbülteber, Bulgar Gülü, menekşe, Floransalı iris ve amber içeren çiçek kokusu.

El Cilt Bakımı

El derisini nemlendirmek Kelly için her zaman önemliydi çünkü bir kadın yaşlandıkça ellerinin önce yaşı gösterdiğine inanıyordu. Bu görüşü paylaşıyoruz ve sadece güneş kremi ile el cildi kremi sürmenin daha da iyi çalıştığını ekledik.

Diyet

Ayrıca yoga yaptı ve sağlıklı bir şekilde atıştırdı: kereviz, havuç ve kuru kayısı.

Aynı zamanda dansçı olduğu için duruşuna özel önem verdi.

Vücut Pozitifliği?

Kelly’nin biyografi yazarı Wendy Leigh’e göre Grace’in çenesi gibi sevmediği vücut parçaları da vardı. Daha küçük ve “kareli” görünmesini sağlamak için, fotoğraf çekimleri sırasında, yüzünü biraz yana çevirdi, hatta onu gizleyecek yüksek bir yaka bile giydi.

18 yaşında modellik yapmaya başladığından beri kendini en iyi şekilde nasıl göstereceğini kesin olarak biliyordu.

Grace’in saç modeli hazır olduğunda, onu ipek bir fularla kapladı, bağladı ve etkinliğe gelene kadar giydi. Bu, Grace Kelly’nin saçlarının her durumda mükemmel bir şekilde kalmasını sağlamak için yaptığı numaraydı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *