Categories
Uncategorized

Evde Deneyebileceğiniz 10 Güzel Saç Kesimi

Çoğumuz son birkaç hafta içinde sıkışıp kaldığımız ve COVID-19 geçene kadar kalmaya devam edeceğimiz için, görünüşünüzü değiştirmek istemek doğal bir duygu. Şu anda kuaför salonlarının çoğu kapalı olduğundan (sizinki açık olsa bile, şimdilik içeride kalmayı tercih edin), işte evde deneyebileceğiniz 10 kolay ve güzel saç kesimi.

1. Lob

Temelde bir bob’un daha uzun bir versiyonu olan lob, asla modası geçmeyecek zamansız, gurur verici saç kesimlerinden biridir. Ayrıca, saçınız uzunsa, kendinizi taze ve hafif hissettirecek denemek için harika bir saç kesimi. Büyük bir değişikliğe ihtiyacım olduğunu hissettiğimde sık sık bir lob tercih ederim ama saçımı boyamak veya çok kısa kesmek istemiyorum. Bu saç kesimini kendi başınıza denemek zor olabilir, bu yüzden birinin size yardım etmesini sağlayın ve YouTube’da bazı eğitimler arayın.

Evde Deneyebileceğiniz 10 Güzel Saç Kesimi

2. İki Ton

Dua Lipa, imzalı iki tonlu saçlarıyla ünlüdür ve neyse ki, bu görünüme evde ulaşmak kolaydır. Saçınızı iki bölüme ayırın (üst ve alt) ve üst yarısını sarı ve alt yarısını koyu kahverengi veya siyaha boyayın. Açıkçası, kendi saçınızı boyamak ve istenen sonucu elde etmek, söylemek yapmaktan daha kolaydır, ancak yine, her şey için bir YouTube eğitimi var. Seçtiğiniz renklerle bile yaratıcı olabilirsiniz ve aşağıdaki resimde gösterildiği gibi, stil yalnızca kökleriniz büyümeye başladığında daha moda hale gelir.

Evde Deneyebileceğiniz 10 Güzel Saç Kesimi

3. Patlama

Teoride, patlamalar her zaman sevimlidir, ancak bu noktada, onları çok kısa keserek berbat eden bir ya da çok sayıda insan videosu gördüm (ben kendim suçluyum). Hikayenin ahlaki, onları önce uzun kesmek (burnunuzun altında tutmak) ve sonra yavaşça parça parça dokunmaktır. Patlamalar tüm saç tiplerinde ve tüm saç uzunluklarında sevimli görünür ve büyümeleri sadece birkaç hafta sürer, bu yüzden denemenin tam zamanı!

Evde Deneyebileceğiniz 10 Güzel Saç Kesimi

4. Perde Patlamaları

Patlama istiyorsan ama onlara tamamen hazır değilsen, bunun yerine perde patlamalarını seçmeyi dene. Bu, Paris’te bir balkonda şarap yudumlarken yeni dönmüş gibi görünmenizi sağlayacak güzel saç stillerinden biri, şu anda bu karantina ile herkesin hayali olan bu. Perde patlamalarını kesme yöntemi, normal patlamaların kesilme şekline oldukça benzer, ancak patlamaların saçınızın geri kalanıyla tamamen karıştığından emin olmak önemlidir (aşağıda görüldüğü gibi). Yine, konu kendi saçınızı kesmeye geldiğinde YouTube tasarruf hakkınız olacak.

Evde Deneyebileceğiniz 10 Güzel Saç Kesimi

5. Peri Kesimi

Hayır, Jennifer Lawrence ve Emma Watson gibi ünlülerin peri kesimi için tatlı kilitlerini terk ettikleri 2012/2013 olmayabilir, ancak bu saç kesimi 2020’de hala son derece popüler. Peri kesimlerinin sadece erkeksi kadınlar için olduğu yaygın bir yanılgıdır. ; Scarlett Johansson ve Anne Hathaway gibi aktrisler daha önce bu güzel saç kesimlerinden birini yaptılar, bu yüzden sizin de yapamamanız için hiçbir neden yok!

Evde Deneyebileceğiniz 10 Güzel Saç Kesimi

6. Cephenin Ölmesi

Geçtiğimiz haftalarda, bu eğilim interneti kasıp kavuruyor. Saçınızı boyamak istiyorsanız ama başınızın tamamını boyamak istemiyorsanız, bu tam size göre. Koyu saçlı bazı insanların öndeki iki parçayı ağarttığını ve sarı renkte tuttuğunu gördüm, aşağıdaki model gibi diğerleri ise daha renkli bir yaklaşımı tercih ediyor. Tarz, uzun, koyu, düz saçları olanlarda en iyi görünme eğilimindedir (aşağıdaki resimde olduğu gibi).

Evde Deneyebileceğiniz 10 Güzel Saç Kesimi

7. Dalgalı Kefal

Muhteşem Billy Ray Cyrus’un sözleriyle, “Kefalımı geri istiyorum!” Bu dalgalı kefal saç kesimi, son zamanlarda tüm cinsiyetler için, özellikle de en çok indie rock yıldızı estetiğiyle özdeşleşen kişiler için son derece popüler hale geldi. Bu saç kesiminin doğası gereği evde kendi saçınızı kesiyorsanız, bu saç kesiminin dağılması neredeyse imkansızdır; dağınık görünmesi gerekiyordu!

Evde Deneyebileceğiniz 10 Güzel Saç Kesimi

Ayrıca bakınız

8. Pembe Saç

Bu noktada, çoğumuz bir aydan fazla bir süredir karantina altında kaldık ve eğri yavaş yavaş düzleşse de, görünürde net bir son yok. Evde bu zamandan yararlanın ve boş verin – saçınızı pembeye boyayın! Kim ve Khloe Kardashian, Demi Lovato ve Elle Fanning (aşağıda resmedilmiştir) dahil olmak üzere ünlüler geçmişte açık pembeye döndüler ve hepsi muhteşem görünmesini sağladı. Şarkıcı Dua Lipa kısa süre önce karantina sıkıntısından saçlarını pembeye boyadı! Daha açık saçlara sahipseniz, evde kendi saçınızı pembe veya başka bir renge boyamak kolay olacaktır, ancak koyu saçlara sahipseniz, bu imkansız değildir; sadece önce saçını ağartman gerekecek!

Evde Deneyebileceğiniz 10 Güzel Saç Kesimi

9. Uzun Tutun

Saçınızla yeni ve benzersiz bir şey denemek cazip gelse de uzun tutmak veya uzatmak da iyi bir seçenektir. Saçınız ne kadar uzunsa, yaz sonunda rol aldığında ve bu karantina nihayet sona erdiğinde plajda ya da havuz kenarında bir deniz kızı gibi görüneceksiniz! Saçımı her kısa kestiğimde, biraz pişmanlık duyuyorum ve kendimi uzun saçlarımı özlüyorum, bu yüzden kişisel olarak deneyeceğim tarz bu!

Evde Deneyebileceğiniz 10 Güzel Saç Kesimi

10. Tıraşlı

Gerçekten büyük bir değişiklik arıyorsanız ve süper cesur bir görünümden korkmuyorsanız, başınızı tamamen tıraş etmek sizin için bir hareket olabilir! Ünlü TikTok komedyeni Emmy Hartman (aşağıda resmedilmiştir) da dahil olmak üzere birçok ünlü internet kişiliği, karantina sırasında başlarını tıraş ediyor. Sıradaki sen olabilirsin! Bu saç modeli, halihazırda oldukça kısa saçları olan biri için idealdir, bu yüzden şiddetli bir dönüşüm olmaz, ama gerçekten yeterince cesur olan herkes için.

Evde Deneyebileceğiniz 10 Güzel Saç Kesimi

Saçınızı karantinada değiştirmeyi mi düşünüyorsunuz? Evde ne kadar güzel saç kesimi denediğinizi bize bildirin!

Öne Çıkan Resim Kredisi: Vogue Arabia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *