Categories
Uncategorized

Erkeklerin Kalın, Dalgalı ve Asi Saçlarıyla Başa Çıkmak

Çoğumuz seyreltici bir sazın düşüncesine takıntılıyız, bunu unutmak kolay kellik bir erkeğin tek endişesi değil Barnet söz konusu olduğunda: kalın, dalgalı ve genellikle asi saçlar da sorun yaratabilir.

Ve bir Don King saç gününe sahip olmak, görünüşünüzden daha fazlasını etkileyebilir. Yale Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmaya göre, saçlarından memnun olmayan erkekler, iyi şekillendirilmiş meslektaşlarına göre daha bilinçli, daha özel eleştirel ve daha az sosyal olma eğilimindedir. Düşünce bile kötü bir saç günü benlik saygısını dramatik bir şekilde etkilediği gösterilmiştir.

Kelimenin tam anlamıyla saçınızı çekmeden önce, kafanızdaki şey söz konusu olduğunda ‘normal’ diye bir şey olmadığını unutmayın – sadece size dağıtılan saç: size özgü saç. Ve onu benzersiz kılan, yapısına bağlıdır.

Saç Tipinizin Değerlendirilmesi

İnce tüylü insanlarda saçın kalınlığı 50 mikrondan (bir metrenin 1 milyonda birine eşit bir ölçü birimi) 100 mikronun üzerine kadar değişir. Kalınlık ayrıca kafanızdaki tek tek tüylerin sayısına da bağlıdır.

Saçın nasıl davranacağı, tek tek şaftların şekline bağlıdır. Örneğin, Asya kılı genellikle yuvarlaktır, bu nedenle düz ve düz durur; Kafkas kılı hafif ovaldir, bu da onu çeşitli dalgalılık derecelerinde ince yapma eğilimindedir; ve Afro-Karayip saçı düz ve kavislidir, ona belirgin bir şekilde kıvırcık görünümünü verir.

Dahası, saç yoğunluğu – kafada kaç tane tekli mil vardır – renginden etkilenir, en çok saça sahip olan sarışınlar ve en az kızıllar.

“Savaşın yarısı, size verilen saçla nasıl çalışılacağını öğrenmek” diyor Saç ilişkisi. “Saçınızın nasıl davrandığını en iyi biliyor olabilirsiniz, ancak sağlıklı, parlak ve yönetilebilir görünmesini sağlamak biraz bilgi gerektirebilir.”

Bu (bölünmüş) uca, bu kılavuz size yardımcı olmak için burada. Paspasınız ister dalgalı, kıvırcık, kıvırcık, kalın olsun ya da sadece düz yatmayı reddediyor olsun, her türlü kötü saç gününü yenmek için bir savaş planımız var.

Başa Çıkmak: Kalın Saç

Yatının bakımının bedelinden şikayet eden bir milyardere sempati duymanın zor olduğu gibi, saçlarının çok kalın olduğundan şikayet eden bir adama acımak da zor. Ancak söz konusu adamsanız, kalın bir saz sürekli bir rahatsızlık kaynağı olabilir.

Yeni şirkette mağaza müdürü olan Jaymarie Winkler, “Kalın saçlarda asıl sorun yönetilebilirlik ve saçın çok hacimli olmasıdır” diyor Ruffians berber Londra’da Liberty mağazası.

Kalın Saç Nasıl Şekillendirilir

Genellikle biraz daha kısa saç modelleri burada en iyi sonucu verir. “Sezar saçaklarını, vızıltı kesimlerini, dokulu mahsulleri ve kısa dalgalı titreme, ”Diyor Winkler.

Saç özellikle kalınsa, berberinizden veya stilistinizden özel inceltme makası kullanarak ağırlığın bir kısmını almasını isteyin. “Bu, saçınız çok kalınsa yardımcı olabilir, ancak saçınız da kalınsa yapmaktan kaçının çünkü saçınızı köpürür ve daha da yönetilemez hale getirir.”

Ayrıca, mümkün olduğunca saçın doğal olarak kurumasına izin vermeye değer çünkü fön ile kurutma hacmi artırabilir ve daha da kalın görünmesine neden olabilir. Fön ile kurutma gerekliyse, soğuk bir ortama tutun.

kalın saçlı erkekler için en iyi saç modelleri

Kalın Saçlar İçin Hangi Ürünleri Kullanmalı

Birincisi, hacimli köpük değil. Kalın saç, hacim veya yapışkanlık eklemeden tutuş sağlayan şekillendirme ürünlerinden yararlanır, bu nedenle Winkler kil veya macun biriktirmeyi önerir.

Paul Morgan’a göre, usta bir berber Jacks of Londoniyi bir saç kremi olduğu gibi iyi bir nemlendirici şampuan da gereklidir. “Saçın kurumasını durdurur ve iyi durumda tutar, bu da önemlidir çünkü saç kuruysa tırnak etleri [the outermost layer of your hair] açık kalacak ve daha kalın ve saman gibi görünecek. “

Saç kremleri ayrıca kalın saçları yönetmeye yardımcı olur ve daha şık ve daha az hacimli bir görünüm sağlar. Morgan, “Fas Yağı nemlendirdiği ve uzun süreli kullanımda saç dokusunu değiştirip yumuşattığı için kalın saçlar için mükemmeldir” diyor Morgan.

(İlgili: Erkek Kısa Saç Kesimi Galerisi)

kalın saçlarda kullanılacak en iyi ürünler

MEN-Ü MUSCLE FIBRE PASTE - Click to buy Jacks HASSLE FREE daily shampoo - Click to buy MOROCCANOIL MOISTURE REPAIR SHAMPOO & CONDITIONER DUO - Click to buy MOROCCANOIL TREATMENT - Click to buy

Başa Çıkma: Dalgalı Saç

Kafkasyalı erkeklerin yaklaşık yüzde 40’ının hafif dalgalı saçları var ve eğer onlardan biriyseniz, iyi bir arkadaşlıktasınız —David Gandy, Orlando Bloom ve Roger Federer dalgalara nasıl binileceğini bilen üç tanınmış adam.

Kıvırcık saçlar gibi, dalgalı şeyler de hantal görünebilir ve havaya tepki verme eğilimindedir – yüksek nemli zamanlarda veya havada çiseleme olduğunda dalga daha belirgin hale gelir. Saçınız uzunsa, ek dalgalar da istemediğiniz yerlerde filizlenebilir ve saçınız uzunsa düğümlenip karışabilir.

Dalgalı Saç Nasıl Yapılır

Winkler, “Dalgalı saç, birçok açıdan kötü bir şeyden ziyade, saç tiplerinin kutsal kasesidir” diyor. “Hemen hemen tüm stiller işe yarıyor, ancak geri itilen her şey gerçekten bu dalgayı gösteriyor. Saçınız dalgalı olduğu kadar kalınsa, kuaförünüz kıvrılma riski olmadan bir kısmını tıraş bıçağıyla veya inceltme makasıyla alabilir. “

Dalgalı saçlı erkekler için özellikle iyi kesimler arasında alttan kesik (saçların üstte uzun olduğu yerlerde yanlar ve sırtın ultra kısa tuttuğu yer), devlet okulu yan kısmı (saçak öne doğru düştüğü yer) veya gevşek ve kıvrımlı (Jon Snow’u düşünün) veya Harry Styles). Unutmayın: Saç ne kadar uzunsa, dalga o kadar belirgin olur, bu yüzden kontrol amacınızsa, saçınızın uzunluğunu üç inç kadar kısa tutun.

Morgan, biraz asi olma eğiliminde olan daha uzun dalgalı saçları evcilleştirmek için bir gecede gevşek bir şekilde bağlamayı öneriyor. “Sabah indirildiğinde doğal, dağınık, dalgalı bir görünüme sahip olacak – çok az bakım gerektirecek ve zahmetsizce havalı.”

Erkekler İçin En İyi Dalgalı Saç Stilleri

Dalgalı Saçlarda Hangi Ürünleri Kullanmalı?

Winkler, “Parlak bir pomad veya şekillendirme macunu ile şekillendirmeden önce biraz dikkat çekmek için bir deniz tuzu veya hacim veren bir sprey tavsiye ederim” diyor.

Kıvrılma önleyici bir serumla çılgın bilim adamı görünümünü azaltırken bukleleri ve dalgaları tanımlamak ve geliştirmek için tasarlanmış saç ürünleriyle dalgalarınızı en üst düzeye çıkarabilir (ve onlara bakabilirsiniz).

Gerçekten vedalaşmak istiyorsanız, bunları bir çift seramik düzleştirici yardımıyla her zaman geçici olarak kaldırabilirsiniz. Kesiminiz özellikle kısaysa, daha küçük plakalara sahip bir modeli tercih edin, çünkü bunlar daha fazla hassasiyet sunar – bu, için için yanan görünümler ile ikinci derece yanıklar arasındaki farktır.

dalgalı saçlı erkekler için en iyi şekillendirme ürünleri

BUMBLE AND BUMBLE CURL DEFINING CREME - Click to buy Fudge Urban Sea Salt - Click to buy LABEL.M SMOOTHING CREAM - Click to buy Schwarzkopf OSiS+ Magic Anti-Frizz Shine Serum - Click to buy Uppercut Deluxe Pomade - Click to buy Cloud Nine Micro Iron - Click to buy

Başa Çıkma: Kıvırcık Saç

Ünlü kuaför ve trichologist Guy Parsons, “Kıvırcık saçlar kıvırcıktır çünkü kafa derisinin altından çıkan folikül düz değildir” diyor. Tipik olarak, kıvırcık saçlar doku bakımından daha kabadır ve saç ne kadar kalınsa, o kadar az su tutar ve bu nedenle saç kurutucu olur.

Parsons, “Aynı zamanda ışığı yansıtmak yerine emer, bu nedenle daha düz saçlar kadar” parlak “görünme eğiliminde değildir” diyor Parsons. “Diğer dezavantajı ise nemli havalarda kıvrılabilmesidir, bu yüzden etrafında koruyucu bir kalkan oluşturan ürünler kullanmak önemlidir.”

Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır

Bir çok erkek bulur kıvırcık saç bakımı ezici, 1980’lerin komedisi açısından ihmal ederek (“kesinlikle yönetilmesi en kolay saç tipi değil,” diye itiraf ediyor Parsons).

Üç seçeneğiniz var: kırpılmış halde tutarak savaşın (Justin Timberlake’in meşhur kıvırcık paspası üstünü nasıl ele aldığına göre), bukleleri rahatlatıcı bir tedaviyle kaldırın veya – ve bu açık ara en kolay ve en otantik seçenek – sadece yapabilirsiniz doğanın size verdiklerinden en iyi şekilde yararlanın. Sonuçta, kıvırcık saçlar için pek çok poster çocuğu yokmuş gibi değil: James Franco, Adrian Grenier ve Carlos Valderrama’yı düşünün. Tamam, belki Valderrama değil, ama fikri anladın.

Morgan, “Kıvırcık saçı korumak ve belirginleştirmek için berberinizden düz, katmanlı bir kesim isteyin, tam ve kıvırcık bir görünüm elde edin” diyor Morgan. “Çok fazla inceltme veya tekstüre etme olmasını istemezsiniz.” Kıvırcık bir alt kesim (arkada ve yanlarda kısa, üstte uzun ve kıvırcık) her zaman iyi görünür, tıpkı kıvırcık bir tüy ve çene uzunluğuna kadar uzayan saçlar gibi, a la Aiden Turner Poldark.

Hangi stili seçerseniz seçin, kuruyken kesdiğinizden veya şekillendirdiğinizden emin olun. Kıvırcık saçlar ıslakken daha gevşer, kuruyken biraz geriye çekilir, bu nedenle bu şekilde kestirmek istediğiniz stili ve uzunluğu garanti eder.

(İlgili: Erkek Kıvırcık Saç Kesimi Galerisi)

erkekler için en iyi kıvırcık saç stilleri

Kıvırcık Saçlarda Hangi Ürünleri Kullanmalı

Moroccan Oil Moulding Cream gibi bir şekillendirme ürününün yanı sıra saçların kurumasını ve kıvrılmasını önlemek için nemlendirici bir şampuan öneren Morgan, “Kıvırcık saçlar için ürün seçimi çok önemlidir” diyor. “Islak saça uygulanabilir ve inanılmaz derecede nemlendirdiği için kıvırcık saçlar için mükemmeldir” diyor. “Bukleleri tanımlamaya ve iyi bir tutuş sağlamaya yardımcı olacak.”

Bir düğümün içindeyken, doğru aleti de seçin. Saçlar, özellikle kalın ve kıvırcık saçlar için tasarlanmış bir fırça kullanılarak dolaşmadan tutulabilir; bunlar, saçın tırnak etlerini nazikçe açıp düzleştirirken hasarı en aza indiren esnek dişlere sahiptir. Aynı şekilde, difüzörlü bir saç kurutma makinesi ile saçları kurutmak, saçı korumaya ve kıvırcıklaştırmadan bukleleri tanımlamaya yardımcı olur.

Morgan, “Daha rahat bir kıvırcık görünüm için, saçı havluyla kurulayın ve daha rahat bir kıvrılma için saçı düzleştirmeye yardımcı olacak standart bir saç kurutma başlığı veya huni kullanın” diyor. “Ya da onlardan kurtulmak istiyorsanız, düzleştiriciler size gün için yeni bir görünüm verebilir.”

Bukleler üzerinde ısı kullanmanın – alkol bazlı spreyler ve köpüklerle birlikte – zaten çöl kurumasına neden olan saçları daha da kuru hale getirebileceğini unutmayın, bu nedenle nem açısından zengin, hacim vermeyen bir şampuan ve ara sıra derin saç kremi ile etkileri tersine çevirmeyi unutmayın. .

kıvırcık saçlarda kullanılacak en iyi ürünler

ruffians MOISTURISING SHAMPOO & CONDITIONER - Click to buy FUDGE MEMBRANE GAS - Click to buy Moroccanoil Style Molding Cream - Click to buy John Frieda Frizz-Ease Extra Strength 6 Effects+ Serum - Click to buy Remington D5215 Pro-Air Shine Powerful Hair Dryer - Click to buy Tangle Teezer Thick and Curly Hair Detangling Hair Brush - Click to buy

Başa Çıkmak: Asi Saç

Küçük çocuklar gibi saçlar da itaatkar ve iyi huylu veya asi ve meydan okuyan olabilir. Saç başınız benzersiz olduğu için, kendine ait olma ihtimali vardır. karışıklıklar ve tuhaflıklar. Bunların çoğunu kucaklayacak ve birlikte yaşamayı öğreneceksiniz, ancak bir çift – yani, çift kronlar – özellikle sorunlu olabilir.

Taçlar (çoğunlukla saat yönünde), kafatasının arkasında, başınızın hemen üstünden aşağıya doğru merkezi bir noktada oluşan saç bukleleridir – ancak bazı kişilerde bunlardan iki tane vardır ve bu da bir ‘çift taç’ oluşturur. Berberler için bunlarla uğraşmak zor olabilir çünkü etraflarını şekillendirmek için iki büyüme merkezi ile uğraşmaları gerekir.

Bu arada, kovuklar, balmumu ve pomat gibi ürünlerle onları evcilleştirme girişimlerinin çoğuna meydan okuyan ve yerçekimine meydan okuyan tutamlar oluşturmak için kafada yetişen saçın genel yönüne ters giden küçük saç kısımlarıdır.

Nasıl Yapılır

Winkler, “Belirgin bir çift tacınız varsa, uzun, çok dalgalı veya kısa bir stile bağlı kalmalısınız” diyor. “Daha uzun, tepeyi aşağı indirecek, daha az fark edilir hale getirecek ve kısa ve dalgalı olması onu gizleyecektir.” Aradaki herhangi bir şey ve saçınızın farklı bölümleri gözle görülür şekilde uzarken sorun istiyorsunuz.

İnatçı bir başörtüsü ile baş etmenin en kolay yolu, işlem sırasında hiperaktif kılları gizleyerek, ona karşı değil, onunla çalışan kısa, dikenli veya dokulu bir stile gitmektir.

asi saçlar için en iyi erkek saç modelleri

Asi Saçlarda Hangi Ürünleri Kullanmalı

Burada yardımcı olabilecek sihirli bir iksir yok. Bununla birlikte, birkaç şekillendirme tekniği işleri kolaylaştırmaya yardımcı olabilir.

Örneğin, fön ile kurutma bir sorun oluşturuyorsa, saç uzama yönünü geçici olarak değiştirebilir. daha uzun saç uzaması tartarak yardımcı olabilir.

İlginç bir şekilde, saçları daha az sıklıkta yıkamak da iyi bir kesmedir çünkü doğal yağlar tek tek telleri kökünden aşağı indirir.

asi saçlar için kullanılacak en iyi ürünler

Fish Original Dry Shampoo - Click to buy AMERICAN CREW LIGHT HOLD TEXTURE LOTION - Click to buy REDKEN STYLING ROUGH CLAY - Click to buy Remington D3190 2200 W Ionic Hair Dryer - Click to buy Professional Stainless Steel Hairdressing Thinning Scissors - Click to buy Kent The Handmade Comb - Click to buy

Şimdi İzleyin: Tüm Erkeklerin Bilmesi Gereken 8 Bakım Hilesi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *