Categories
Uncategorized

Erkekler İçin Saç Kesme Makinesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

AdobeStock 194110202

İnsanların vücut kıllarıyla ilgili belirli tercihleri ​​olması yaygındır – ister yüzünde, göğsünde, isterse de aşağıda. Bu yüzden düzensiz veya vücut kılı bakımı, erkekler için yaygın olarak kabul edilen bir uygulamadır

Vücudunuzu düzenli olarak temizlerseniz, aralarından seçim yapabileceğiniz sonsuz saç kesme makinesi türü olduğunu bilirsiniz. Bununla birlikte, özellikle vücudunuzun hassas kısımları söz konusu olduğunda, uygun şekilde düşünmeden rastgele bir saç kesme makinesi seçemezsiniz. Yani, nasıl seçiyorsun?

Düzelticileri seçerken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç nokta aşağıda verilmiştir:

  1. Amaç

Saç kesme makinenizi ne için kullanmak istiyorsunuz? Senin için mi sakal veya vücut bakımı? Ev kullanımı için mi yoksa salon kullanımı için mi? Bir saç kesme makinesi satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken ilk şey, seçimlerinizin çoğu ona bağlı olacağından amaç olmalıdır.

Bu soruları yanıtlamak, aralarından seçim yapabileceğiniz seçenekler hakkında size daha net bir fikir verecektir. Örneğin:

  • Kordonu olan veya olmayan bir saç düzeltici seçmek, vücudunuzun hangi bölgelerinde kullanmak istediğinize bağlıdır. Kordonlu bir saç kesme makinesi, saçınızı veya sakalınızı düzeltmek için uygundur. Kullanırken etrafta dolaşmayı seviyorsanız ve güçlü bir motora ihtiyacınız yoksa, kablosuz bir düzeltici idealdir.

Akülü düzeltici, vücudunuzun ulaşılması zor veya sizin için ‘değerli’ kısımlarındaki tüyleri keserken özellikle yararlıdır. Bazılarına göz atın toplar için en iyi düzeltici buraya.

  • Islak veya kuru düzelticiler arasındaki seçim, onu nerede kullanmak istediğinize bağlıdır – duşta veya lavaboda. Düzelticinizi nasıl ve ne zaman kullanacağınızı bilmek yatırımınızdan tasarruf etmenize yardımcı olacaktır. Örneğin, bir düzeltici açık bir şekilde kuru kesim için yapılmışsa, nemli saçta kullanırsanız zarar görür.
  1. Kalite

Kırpma makinesinin kalitesi, ne kadar dayanacağı konusunda kritik bir karar faktörü olacaktır.

Örneğin, bir mağazadan ucuz bir çift makas satın almak, muhtemelen kaliteli olanlardan çok daha düşük olacaktır. Bunlar daha ucuz plastikten yapılma eğilimindedir ve daha zayıf motorlara sahiptir. Uzun ömürlü bir saç kesme makinesi istiyorsanız, ihtiyaçlarınıza uygun kaliteli bir saç kesme makinesine yatırım yapmak daha mantıklıdır.

  1. Motor

Kırpma makinenizin motoru, bir aracın motoruna benzer. Kısa yolculuklar için küçük bir motor gayet iyi çalışıyor. Ancak, yaşamak için araba kullanıyorsanız veya düzenli olarak araba kullanıyorsanız, güçlü bir motora ihtiyacınız var. Benzer şekilde, eğer saçınızı arada bir kesmek istiyorsanız, o zaman güçlü bir motora ihtiyacınız yok,

Bununla birlikte, daha sık ve daha uzun süreler için kullanıyorsanız veya saçınız çok kalınlaşma eğilimindeyse, daha kaliteli bir motora ihtiyacınız olacak.

  1. Aksesuarlar

Dikkate alınması gereken bir diğer husus, saç kesme makinesiyle birlikte verilen aksesuarlardır. Aksesuarların isteğe bağlı olduğunu düşünmek yanlıştır. Aslında saç kesme aksesuarları gerekli ve kullanışlıdır.

Tüm profesyonel saç kesme makineleri ve standart evde kesme makineleri ideal olarak aşağıdakilerle birlikte gelmelidir:

  • Tarak ekleri
  • Kesme yağı ve gres
  • Bıçak korumaları

Örneğin, iyi bir koruma, mükemmel bir sonuç ile gülünç bir sonuç arasındaki fark olabilir. Bunun nedeni, bir korumanın hareketinize rehberlik etmesine yardımcı olması ve kesmek istediğiniz saçın uzunluğunu kontrol etmesidir. Bıçak siperi, ideal olmayan yerlerden daha az kesilmenizi de önler.

  1. Bakım

Bir saç kesme makinesine para harcıyorsanız, yeterince uzun süre dayanmasını sağlamalısınız. Bu, düzenli olarak sürdürülerek yapılabilir. Kırpma makinesinin parçalarını temizlemek ve yağlamak, işlevlerini en üst düzeye çıkarmanıza olanak tanır. Seçtiğiniz cihaz ve modele bağlı olarak, bakımı için gereken zaman ve çaba değişiklik gösterecektir.

Neyse ki çoğu saç kesme makinesi, tüyleri düzelticinin küçük alanlarından nasıl uzak tutacağınıza dair ayrıntılı talimatlar ve cihazın iyi çalışmasını sağlayacak adımlar ile birlikte gelir. Tek yapmanız gereken onu okumak ve kesme makinesine iyi bakmak.

Sonuç olarak

Vücudunuz için doğru düzelticiyi satın almak çok önemli bir karardır. Yüzlerce seçenek varken, bir çağrı almak kolay değildir. Kararınızın kişisel olduğunu unutmayın, bu nedenle rahatınızı sağlayacak bir karar seçin.

Günümüzde ve çağda, iyi bir düzeltici bir nimettir ve aceleyle yapılması gereken bir seçim değildir. Kendinize birkaç basit soru sorarak başlayın ve mümkün olan en iyi düzelticiyi satın alma yolunda olacaksınız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *