Categories
Uncategorized

Doğal Saçlar İçin Mükemmel Saç Bakım Seti Nasıl Yapılır

Sağlıklı kalmak, özellikle geçiş yapıyorsanız çok zor olabilir. Pek çok üründen geçiyorsunuz ama hiçbir şey yolunda gitmiyor. Bazı ürünler bir kalıntı bırakır, diğerleri saçınızı doğal yağından çıkarır, bazıları ise saçınızı düzgün bir şekilde temizlemez. Mükemmel saç bakım kitlerini oluşturmak için ihtiyacınız olan her şeyi içeren bu kılavuzla stresli saç kıvrımını bir kenara bırakalım.

1. Nemlendirici

Yedi yıldır doğalım ve dürüst olmak gerekirse çok yakın zamana kadar nemlendirici kullanmaya başlamadım. Her zaman aldığım yağların saçlarım için yeterli nem olacağını düşünmüşümdür, ama çok yanılmışım. Saç nemlendiricisini kullanmaya başladığımdan beri saçlarımın çok kuru olmadığını tahmin edebilirsiniz.

Saçınızın kurumasını ve kırılmasını önlemek için tüm saç bakım kitlerinde iyi bir nemlendirici losyon bulunmalıdır. Saçlarımız, zararlı şampuanlardan farklı şekillendirme araçlarına kadar çok şey geçirir. Biraz rahatlama için saç bakım setlerinize bir kat koruma ekleyin.

2. Saç Yağları

Saç yağı saçınız için harikadır. Saç derisinin kan dolaşımını artırarak saç uzamasını uyarır. Saç bakım setlerinize biraz besin getirin.

Unutmayın ki dünyada pek çok farklı saç modeli vardır, yani arkadaşınız için işe yarayan her şey sizin için işe yaramayabilir.

Saç bakım kitlerinize eklemek için bazı iyi saç yağları, hint yağı, jojoba yağı, argan yağı, hindistancevizi yağı ve zeytinyağıdır. Bu ürünlerin çoğu marketten satın alınabilir ve saf ve soğuk presleme eğilimindedir.

3. Durulanmayan Saç Kremi

Dışarıda uzun bir gün mü geçirdiniz? Belki saçın kurumuş ve biraz saç restorasyonuna başlaman gerekiyor. Durulanmayan saç kremi saçınızı nemlendirmek için iyidir, ancak iyi bir saç kremi çok daha fazlasını yapacaktır. Saçınızı açacak, hasardan koruyacak, biraz parlaklık ve güç katacaktır.

Malzemeye bağlı olarak bunu saçınızda saatlerce takabilirsiniz. Saç bakım kitlerinizi oluştururken daha azına razı olmayın.

4. Saç Maskeleri

Saç maskeleri bir bakıma bırakılan saç kremlerine benzer, ancak yine de önemli farklılıkları vardır. Örneğin, saç maskeleri saçınızı yıkamadan önce uygulanır, ancak kalıcı saç kremleri için farklıdır. Bu şekilde en sevdiğiniz saç maskelerinden bazılarını saçınıza hızlı bir şekilde sürüp kapıdan çıkabilirsiniz. İkisi de size aynı beslenmenin bir kısmını sağlar.

Kullandığım ilk saç maskesi saçımda çok fazla kalıntı bıraktı. belki yanlış kullandım, ama dikkat etmeniz gereken bir şey.

Doğal Saçlar İçin Mükemmel Saç Bakım Seti Nasıl Yapılır

5. Geniş Diş Tarağı

Dolaşık açma tarağı olarak da bilinen geniş dişli tarak, kalın saçlar için mükemmel bir araçtır. Hassas kafalıysanız, geniş dişli bir tarağa sahip olmamanın mücadelesini biliyorsunuzdur. Hepimiz bunu yaşadık.

Bir tarak veya kazma saçınızda hareket ederken, aniden bir tutam saça yapışır. Hata! Envanterinize geniş dişli bir tarak eklediğinizde bu sorunla karşılaşmayacaksınız.

6. Dolaşık Açıcı Fırça

Geniş dişli tarağa benzer şekilde, açılma fırçası da saç bakım kitlerinizin çok önemli bir parçasıdır. Saçınızın daha fazla zarar görmesini önlemek için önemlidirler.

Doğal Saçlar İçin Mükemmel Saç Bakım Seti Nasıl Yapılır

7. Saç Jeli

Kenarlarınızı uzatacak bir şeye mi ihtiyacınız var? EcoStyling Gel’i deneyin. Bu, piyasaya sürülen ilk alkolsüz saç şekillendirme ürünü olduğu için piyasadaki en iyi şekillendirme jellerinden biridir.

Doğal Saçlar İçin Mükemmel Saç Bakım Seti Nasıl Yapılır

8. İpek veya Saten Eşarp

Bu kesinlikle saç bakım setiniz için gereklidir. Pamuklu atkıların saçınızı kırdığı ve kişisel olarak her zaman saçımdan kaymasıyla bilinir. İpek ve saten atkılar saç stilinizi yerinde tutar, saçınızın oynamasını sağlar ve kafanızdaki tüm nemi uzaklaştırmaz.

İpek ve saten atkılarla güvenli oynayın millet.

Doğal Saçlar İçin Mükemmel Saç Bakım Seti Nasıl Yapılır

Ayrıca bakınız

9. Saç Bağları

Ne tür saça sahip olursanız olun, çeşitli boyutlarda saç kravatına sahip olacaksınız. Saç ne kadar kalınsa, saç bağı o kadar kalın olur. Bu şekilde saçınıza çok fazla baskı uygulamazsınız ve şimdi kırılmayı önliyorsunuz.

Saç tipim 4c ve çok zayıf saç bağları kullanma hatası yaptım. Onları her çıkardığımda, gümüş parçaya dolanmış küçük saç yığınları oluyor. Yine de kalın bir saç bağı kullandığımda bu sorunları yaşamıyorum.

10. Saç Tokası

Koruyucu saç stilim iki telli bükülme, tam olarak şu anda giydiğim şey. Genellikle onları birkaç at kuyruğuna çekerim, ancak ne zaman kıvrımları değiştirmeye gidersem, uymayı reddeden bir çift var. Onları başka kıvrımların altına sıkıştıracağım ve kalmaları için dua edeceğim, ama sadece bir tel tokayla yerine klipslemiyorum.

Doğal Saçlar İçin Mükemmel Saç Bakım Seti Nasıl Yapılır

11. Sprey Şişesi / Şişeleri

Bazen çok geç uyuduktan sonra geç uyanıyorum ama saçlarımın hala biraz bakıma ihtiyacı var. Dağınık görünerek kapıdan çıkmak istemiyorum. Saç bakım setlerinizde kullanışlı bir sprey şişesi bulundurmanız en iyisidir.

Bu sprey şişesinin içinde saç bakım ürünlerinizin bir karışımı olacaktır. Örneğin, sprey şişeme, sahip olduğum tüm yağları, nemlendiriciyi ve bazı saç kremini koydum. Saçınızda kel bir bölge varsa, biraz saç uzatma yağı ekleyin.

Yine de birden fazla şişeye sahip olmanın en iyisi olduğuna inanıyorum. Bunun hakkında böyle düşün…

  1. Yağ Şişesi: Tüm yağlarımı bir arada içeren.
  2. Nem ve Sızdırmaz Şişe: Nemlendirici, saç kremi ve biraz su içerir.
  3. Bir şişe saç uzatma yağı.

Bu sprey şişesi size çok zaman kazandıracak. Yalnızca geçici bir düzeltme olarak kullanılması gerektiği için bu sprey şişesine çok fazla güvenmeyin.

12. Saç Stilisti İletişim

Bazılarımız saçlarımızı herhangi bir dış müdahale olmadan yapmayı tercih eder, ancak saçınıza arada bir bakım yaptırmak için gereklidir. Kendinizi rahat bırakın.

#HairGoals

Saç bakım setinizde bu temel özelliklere sahip olmak sizi çok fazla gönül yarasından kurtaracaktır. Bir şey mi kaçırıyorum? Bana söyle!

Alacia Murray

Alacia Murray, Agnes Scott College’da Yaratıcı Yazarlık alanında lisans eğitimini sürdürüyor. Okumayı, yazmayı, eski masa oyunları oynamayı ve yemeyi sever. Yazmak onun tutkusudur çünkü ona kendini güvenli bir alanda ifade etme fırsatı verir. İnsanları yazılarıyla cesaretlendirmeyi seviyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *