Categories
Uncategorized

Çok Fazla Çalışmadan Daha Genç Gösterecek Saç Modelleri …

İster ilk çizgilerinizi fark ediyor olun, ister sadece saç stilinizin görünümünüze yıl eklemediğinden emin olmak isteyin, dikkate alınması gereken daha çok şey var. Uzunluk ve renk sizi yaşlandırabilecek veya daha genç görünmenize neden olabilecek en belirgin unsurlardır, ancak aynı zamanda görünümünüze katkıda bulunan diğer faktörleri de bilmeniz gerekir.

Daha genç görünmeni sağlayan en iyi saç numaralarından bazılarını dene ve saçının seni hayal kırıklığına uğratmasına izin verme. Bu basit ipuçlarına bir göz attığınızda daha genç bir saç ve görünüme kavuşacaksınız.

Uzunluğu Dikkatlice Seçin

Genel fikir birliği, uzun saçın sizi daha genç gösterdiği yönündeyken, bu her zaman böyle değildir. Gerçekten önemli olan, saçınızın parlaklığından zıplamasına kadar nasıl göründüğü ve hissettiği. Yüzünüzdeki ince çizgiler yatay ise her yaşta daha uzun saçlardan yararlanabilirsiniz. Bununla birlikte, aşağı doğru giderse, en iyi şekilde görünmek için daha kısa bir uzunlukta olmanız daha iyidir.

Daha Genç Görünmek İçin Katmanlı Saç Modeli

Yüz Çerçeveleme Katmanlarını Deneyin

Daha genç görünmenizi sağlayan en iyi saç hilelerinden biri, yalnızca özelliklerinizin sert görünmesine neden olan keskin olmayan saç kesimlerini unutmaktır. Yüz çerçeveleme katmanları ters etkiye sahiptir ve yüzünüzü yumuşatır. Saç stilistinizden çok sayıda katman isteyin, çünkü bunlar saçlarınıza hacim ve hareket katarlar.

Daha Genç Görünmek İçin Öne Çıkanlar ve Düşük Yönler

Öne Çıkanlar ve Öne Çıkanlar ile Renkler

Saçınızı tek bir gölgede tutmak, özellikle koyu bir gölge ise, size herhangi bir iyilik yapmaz. Sadece daha genç görünmek için sarışın olmak zorunda değilsiniz, ancak vurguların ve düşük ışıkların sahip olabileceği güçlü görsel etkiyi göz önünde bulundurmalısınız. Genç bir görünüm için yüzünüzde ve saç çizginizde daha açık tonlar seçtiğinizden emin olun.

Daha Genç Görünmek İçin Patlama ile Uzun Saç

Patlama ile Deney Yapın

Patlama yapmak, sizi daha genç gösteren doğru saç numaralarından biridir. Sadece alın kırışıklıklarını gizlemekle kalmazlar, aynı zamanda daha yumuşak bir saçak tercih ettiğiniz için özelliklerinizi de yumuşatabilirler. Kör patlamalar da işe yarayabilir, ancak uzun ve ince patlamalarla giderseniz, kaz ayaklarını küçümseyebilirsiniz. Piecey patlamaları da harika bir görünüm.

Hacim Ekle

Hacim veren spreylerden baş aşağı yapmak gibi üfleme kurutma ipuçlarına kadar, saçlarınızda daha fazla hacim şekillendirmenin birçok yolu vardır. Saç yaşlandıkça inceldiği için daha kalın ve dolgun görünmesine odaklanmanız gerekir. Geri tepme, çöreklerden at kuyruğuna kadar düz görünmesini sağlayan saç stilleri için de bir zorunluluktur.

Dalgalı Kısa Bob Daha Genç Görünmek İçin

Bob tercih edin

Yüzünüzün şekline göre doğru bob’u elde etmek büyük bir meseledir ve bazı bob türleri daha genç görünmenizi sağlayabilir. Daha genç görünmenizi sağlayan en kolay saç hilelerinden biri, yanlarda ekstra hacimli bir bob elde etmekti. Özelliklerinizin daha dolgun görünmesine yardımcı olabilir, bu da genç olarak okunur ve patlamalı bir bob, alın çizgilerini gizlemek için de çalışır.

Dalgalı Bob Daha Genç Görünmek İçin

Güncel Tutun

Her gün aynı görünüme bağlı kalmak sizin için işe yarayabilir, ancak farklı stillerle deneyler yapmak da gençlik kazandırabilir. Bir chignon veya gevşek topuz gibi rahat kabarıklıklar ile dağınık olmaktan korkmayın ve saçınızı ayırmak için farklı yollar deneyin. Bir yan kısım da merkezden daha fazla hacim yaratacaktır.

Saçınızı UV Hasarından Koruyun

Daha genç görünmenizi sağlayan en iyi saç hilelerinden birini deneyin ve bu bölümü değiştirmeye devam edin. Saçınızı UV hasarından koruyan bir spreyle bile, her gün aynı parçaya yapışırsanız güneş saçınızı ve saç derinizi kurutmaya devam edecektir. Saçınızı ve saç derinizi bir şapka ile koruyun, ancak aslında UV radyasyonunu filtreleyen saç ürünlerini ihmal etmeyin.

Daha Genç Görünmek İçin Uzun Katmanlı Kesim

Saçlarınızı Besleyin

İyi bir diyet ve vitaminler olmadan saçınızın sonsuza kadar harika görünmesini bekleyemezsiniz. Vitaminlerle dolu saç maskeleri ve bakım tedavilerini kullanabilirsiniz, ancak parlak ve sağlıklı saçlar için günlük besin takviyesi almayı da düşünmelisiniz. C vitamini, Niasin (Vitamin B3) ve Biotin (Vitamin B7) saç deriniz ve saçınız için en önemlileri arasındadır.

Daha Genç Görünmek İçin At Kuyruğu

At Kuyruğunu Salla

Şık ve yüksek bir at kuyruğu aynı zamanda daha genç görünmenizi sağlayan en kullanışlı saç püf noktalarından biridir. İşin püf noktası, doğru bir şekilde açı vermek, böylece en iyi yüz germe efektini de elde etmek. Ancak, özellikle gün boyunca giymeyi planlıyorsanız, çok sıkı çekmeyin.

fotoğraflar: Eric Zemmour, Saint Algue

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *