Categories
Uncategorized

Bu Yaz Sizi Serin Tutacak 10 Örgülü Saç Stili

Örgülü saç stilleri artık sadece küçük çocuklar için değil, herkes için trend oluyor! Saçınızın kısa ya da uzun olması fark etmez, saçınızı manipüle etmek için pek çok farklı stil vardır. Bu stiller, bu yaz saçlarınızı yüzünüzden uzak tutmanın ve sizi serinletmenin yeni favori yolu olacak.

1. Çift Hollandalı Örgüler

Hepsi adında. Çift Hollandalı örgüler, başınızın her iki tarafında yapılan iki örgüdür. Saçı ortadan ikiye bölerek başlayın ve bir tarafını bir elastik ile sabitleyin. Bu şekilde saç doğru tarafta kalır. Ardından, başınızın üstünden başlayarak (veya örgünün başlamasını istediğiniz yerden), Hollanda tarzında örün. Altını bir elastik ile sabitleyin ve diğer tarafta tekrarlayın. Daha rahat bir stil oluşturmak için örgüleri biraz gevşetecek şekilde çekin!

Bu Yaz Sizi Serin Tutacak 10 Örgülü Saç Stili

2. Balık Kuyruğu Midilli

Bu, üç yerine yalnızca iki bölüm kullanması anlamında daha kolay örgülerden biridir. Balık kuyruğu örgülü saç stili yaz için mükemmeldir. Artı, göründüğünden daha sevimli görünüyor! Saçı örgünün başlamasını istediğiniz yerde sabitlemek isteyeceksiniz. Ardından saçı iki bölüme ayırın. Bir bölümün dış kenarından küçük bir parça saç alın, ortaya getirin ve diğer bölüme toplayın. Aynısını diğer taraftan da yapın ve tüm saçlar örülene kadar devam edin. Örgülerinizin şekillenebilmesi için bölümleri küçük ve sıkı tutun. Tamamen örüldükten sonra sıkıca bırakın veya saç parçalarını gevşetin.

Bu Yaz Sizi Serin Tutacak 10 Örgülü Saç Stili

3. Fransız Çörekler

Eğlenceli ve feminenin mükemmel karışımı Fransız çöreği bu yaz bakmaya gideceğiniz yer olacak. Kendinize bir orta kısım verin ve arkadan olabildiğince düz bir şekilde almaya çalışın. Saçı bölün ve bir tarafını sabitleyin, böylece diğer tarafa saç parçaları geçmesin. Başınızı ters çevirin ve Fransız örgüsünü aşağıdan yukarıya doğru çevirin. Başınızın üstüne geldiğinizde, elastik bir şekilde sabitleyin ve kalan saçları bir topuz haline getirin. İşlemi diğer tarafta tekrarlayın, böylece her iki çörek kabaca aynı noktada olur. Her şeyi yerinde tutmak için saç tokası kullanın!

Bu Yaz Sizi Serin Tutacak 10 Örgülü Saç Stili

4. Örgü

Arkaya dizilmiş örgüler, anın örgüsünün dürtüsüdür. Başka bir şeyin ortasındayken yaptığınız örgü. Hala sevimli görünürken saçları yüzünüzden uzak tutar. Saçınızın üst kısmını geri çekin ve parçaları örün. Örgüyü yerinde tutmak için bir elastik ile sabitleyin. Bu örgülü saç stili, kaygısız ve bir araya getirilmiş mükemmel bir karışımdır.

Bu Yaz Sizi Serin Tutacak 10 Örgülü Saç Stili

5. Baş Aşağı Örgüler

Saçlarınızı yukarı kaldırdığınızda başınızın arkasına düşen bebek tüylerine veda edin. Bu örgülü saç stili, saçları alıp göz önünde saklayabilir. Bu stile başlamadan önce oturmak isteyeceksiniz. Başınızı ters çevirin ve bir Hollanda örgüsü yapmaya başlayın (normal bir Hollanda örgüsünde yaptığınız gibi). Durmak istediğiniz noktaya ulaştığınızda, örgüyü bir elastik ile sabitleyin. Ardından saçın geri kalanını sevimli ama dağınık bir topuz haline getirmeye devam edin. Gerekirse her şeyi yerinde tutmak için pimleri kullanın.

Bu Yaz Sizi Serin Tutacak 10 Örgülü Saç Stili

6. Balık Kuyruğu Kabarcıklı Örgüler

Bu örgüler ne kadar eğlenceli? Onları kesinlikle seviyoruz. Herkesin dikkatini çekeceklerinden eminler. Saçı kabaca iki bölüme ayırarak başlayın ve yerinde sabitleyin. Daha sonra bir veya iki inç kadar bir balık kuyruğu örgüsü örün ve bir elastik ile sabitleyin. Bir sonraki bölüme başlamadan önce, elastiki gizlemek için etrafına küçük bir saç parçası sarın! Tüm saçlar bir örgü haline gelene kadar işlemi tekrarlayın. Her “kabarcık” aynı görünene kadar saçı çekin! Bu örgü stili, saçınızda katmanları olan sizler için harika. Şimdi, örgülere yapışan veya düşen parçalar için endişelenmenize gerek kalmayacak.

Bu Yaz Sizi Serin Tutacak 10 Örgülü Saç Stili

7. Örgülü Kabarık Saç Modeli

Kendinizi bir arada hissetmek istediğiniz veya özel bir etkinliğinizin olduğu günlerde, örgülü bir kabarıklıkla yanlış gidemezsiniz. Evde yapmak yeterince kolay ve özel günler için yeterince şık. Saçı iki bölüme ayırarak ve saçı iki düşük örgüye örerek başlayın. Bir elastik ile sabitledikten sonra, gevşetmek için örgüleri çekin. Sonra sağ örgüyü başınıza yaslanacak şekilde sağ kulağınızın üzerinden yukarı doğru çekin. Yerinde tutmak için pimlerle sabitleyin ve diğer tarafta da aynısını yapın! Mükemmel ince bir görünüm için yüzün etrafını çerçevelemek için birkaç parça saç çekin.

Bu Yaz Sizi Serin Tutacak 10 Örgülü Saç Stili

Ayrıca bakınız

8. Basit Eşarp Örgü

Bu görünüm, bir örgülü saç stili için bir çeşit iki. Saçları yüzünüzden uzak tutmak için atkı bir kafa bandı olarak kullanacaksınız ve ayrıca örgüyü tamamlamak için eşarp uçlarını da kullanacaksınız. Eşarpınızı bir kafa bandı gibi saçınıza yerleştirerek başlayın ve başınızı sıkıca sarması için uçları birbirine düğümleyin. Sonra iki kuyruğu tek parça halinde alarak örgüde tek bölüm olarak kullanın. Saçı her zamanki gibi örün ve uçları bir elastik ile sabitleyin. Voila! Bu yaz sizi serinletecek bir görünüm elde etmek gerçekten bu kadar basit.

Bu Yaz Sizi Serin Tutacak 10 Örgülü Saç Stili

9. Örgüleri Çekin

Bu örgülü saç stili çok zarif ve uygulaması çok kolay çünkü gerçek bir örgü değil (shhh). Bu saç modeli, “örgülü” bir görünüm yaratmak için çoğunlukla lastiklerden yapılmıştır. Örgünün başlamasını ve bir elastik ile sabitlenmesini istediğiniz yerde saçları toplayarak başlamak isteyeceksiniz. Ardından saçı soldan sağa yerine üst ve alt olmak üzere iki parçaya bölün. Sonra üst kısma, ilkinden yaklaşık bir inç aşağıya bir elastik yerleştirin. Saçı lastikler arasında tutun, ayırın ve alt kısmı içinden çekin. Tüm saçlar örülene kadar devam edebilir veya dağınık bir topuz oluşturmak için yarıda bırakabilirsiniz!

Bu Yaz Sizi Serin Tutacak 10 Örgülü Saç Stili

10. Örgülü Parti Midilli

Bu yaz ne yaparsan yap, örgülü parti midilli gitmeye hazır! Bu eğlenceli tarz, verandanızda konserler veya uzanmak için harika. Örgülü olmasını istediğiniz saçı bölümlere ayırarak başlayın (bir, iki veya üç bölüm). Geri kalanını geri çek ve yoldan çek. Ardından, istediğiniz noktada durarak en sevdiğiniz örgü stilini yapın. Her şeyi yerinde tutmak için lastiklerle sabitleyin. Partiyi örgülü, gevşek veya dağınık bir topuz içinde bırakın. Hangi tarz olursa olsun, sizi serin tutmaya yardımcı olacaktır.

Bu Yaz Sizi Serin Tutacak 10 Örgülü Saç Stili

En sevdiğiniz örgülü saç stili hangisi? Bu yaz denemek için hangisini bekleyemezsin? Aşağıda yorum yapın ve bizimle paylaşın!

Öne Çıkan Görüntü Kaynağı: https://www.pinterest.com/pin/684406474612532219/

Kristen Skiera

Merhaba benim adım Kristen ve 26 yaşındayım. Central Michigan Üniversitesi’ne gittim (Cipsleri Ateşle!). Moda Mağazacılığından küçük bir öğrenciyle Bütünleştirici Halkla İlişkiler bölümünde okudum. Mezun olduktan sonra Macy’s için çeşitli pozisyonlarda çalıştım. Düşene kadar alışveriş yapmayı seviyorum ve bunu kardiyom olarak kabul ediyorum! Biraz seyahat edecek kadar şanslıydım ve gelecekte daha fazlasını yapmayı umuyorum. Ben ailesini (köpeğini), arkadaşlarını ve donutlarını seven, enerjik, şımarık ve eğlenceli, sevgi dolu bir insanım!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *