Categories
Uncategorized

Bu Yaygın Saç Yıkama Hatalarını mı Yapıyorsunuz? – Prime Kadınlar

Bunu elde etmek çok sinir bozucu olabilir mükemmel saç kesimi, ürünleri satın alın ve yalnızca kuru, kıvırcık veya yönetilemez saçlarla kalacak şekilde saç bakımına zaman ayırın. Çözümün şu kadar basit olabileceğini biliyor muydunuz: Nasıl saçını yıkar ve bakımını yapar mısın? Bu yaygın saç yıkama hatalarını mı yapıyorsunuz? Sağlıksız ve çirkin saçlardan kaçınmanıza yardımcı olabilecek bu kuaför sırlarını öğrenelim.

Saç Yıkama Hatası # 1: Sıcak Suyla Yıkama

Saçlarımızı duşta yıkamak yaygındır. Hepimiz yapıyoruz. Sorun, çoğu insanın sıcak duştan zevk almasıdır. Saçlarımız su çok sıcak olduğunda maalesef fayda sağlamaz. Bu ısı saçlarımızın saç derimizin ürettiği doğal yağları kaybetmesine neden olur ve bize kuru, kıvırcık saçlar bırakır. Bununla birlikte, ılık suyla yıkamak, şaftın ve kütikülün açılmasına izin verir. Bu, saçın kurutma etkisi olmadan iyice temizlenmesine yardımcı olur.

Hata 2: Saç Derinize Saç Kremi Sürmek

Saç derisine saç kremi sürmek genellikle başlamak için iyi bir alışkanlık değildir. Saç derimizdeki doğal yağlar açıkça burada çok daha konsantredir ve doğrudan başımıza saç kremi eklemek saçımızın çok daha hızlı yağlı görünmesini sağlayabilir. Bu fazla yağ, saçımızın düz ve ağır olmasına da neden olabilir.

Saçları ılık suda iyice yıkadıktan sonra, saç kremini uçlardan orta uzunlukta uygulayın. Birkaç dakika bekletmek saçın daha hasarlı kısımlarının beslenmesine yardımcı olacaktır.

saç yıkama hataları

Hata 3: Kötü Kimyasallar İçeren Ürünleri Kullanmak

Sodyum Lauril Sülfat (SLS) ve Sodyum Laureth Sülfat (SLES) birçok şampuan markasında bulunur. Bu, köpüren köpüğün oluşturulmasından sorumludur ve ayrıca ürün ayrılmasını önlemeye çalışır. Zamanla bu kimyasal solunum sorunlarına, katarakta neden olabilir ve östrojeni taklit edebilir.

Çevre Koruma Ajansı tarafından pestisit olarak tescil edilmiş, TriklosanPek çok üründe bulunan bir koruyucu, üreme organlarına zarar verebilir ve alerjenlere karşı duyarlılığın artmasına neden olabilir.

Parabenler birçok saç ve cilt bakım ürününde bulunur. Uzun bir raf ömrü elde etmekten sorumludurlar. Parabenler olabilir taklit östrojen vücudumuzun içinde kanser riskinin artmasına neden olabilir.

Bir içeriğin güvenli olup olmadığından emin değilseniz, EWG’nin Cilt Derin Kozmetik Veritabanı ürün markalarını ve içeriklerini araştırmak için harika bir kaynaktır.

Saç Yıkama Hatası 4: Sonsuza Kadar Aynı Markayı Kullanmak

Hepimiz sevdiğimiz bir şampuan ve saç kremi bulmanın nasıl bir şey olduğunu biliyoruz. Bir kez bulduğumuzda, asla bırakmak istemeyiz. Aynı markayı uzun süre kullanmak, sonuçta ürün birikmesine neden olarak saçlarımızın özellikle kafa derisinde kirli hissetmesine neden olabilir. Artık ürünleri sürekli değiştirmek zorunda değilsiniz ve en sevdiğiniz ürüne kalıcı bir veda etmek zorunda değilsiniz. Rotasyonda olan birkaç markaya sahip olmak saçınızın temiz ve taze görünmesine yardımcı olacaktır.

Saç Yıkama Hatası # 5: Soğuk Durulamayı Atlama

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, çoğu insan saçlarını sıcak bir duşta yıkar. Bu genellikle son durulamanın sıcak su altında da yapıldığı anlamına gelir. Saç ılık suda yıkandıktan ve saç kremi uygulandıktan sonra, saça soğuk suyla son bir durulama yapılmalıdır. Bu, şaftın kapatılmasına ve koşullandırıcıdan gelen nemin sızdırmaz olmasına yardımcı olur. Soğuk bir durulama, saçınızı temiz ve nemli hissettirecek, bu da uzun vadede saçınızın daha parlak ve yönetilebilir olmasına neden olacaktır.

Bu saç yıkama hatalarından kaçınmak ve basit ama etkili değişiklikler yapmak çok daha sağlıklı saçlara yol açabilir.

Şimdi yaygın saç yıkama hatalarına baktığımıza göre, nasıl başarabileceğimize bakalım. daha genç görünen saç.

Bu makaleyi beğendin mi? Kaydolun (ücretsiz!) Ve size her hafta bunun gibi harika makaleler göndereceğiz. Buradan ücretsiz abone olun.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *