Categories
Uncategorized

BFF’nizin En Kötü Özellikleri | İlişkiler

O iyi bir insan, ortak yönleriniz var, sohbet etmekten, birlikte alışveriş yapmaktan ve onunla takılmaktan zevk alıyorsunuz, ama aynı zamanda nefret ettiğiniz bu karakter özelliğine de sahip. En iyi arkadaşın mükemmel olamaz. Ve işte herkesi sinirlendirecek yaptığı şeyler.

O çok fazla konuşur

Bir kez patladığınızda, duramazsınız. Kelimeyi bir kez anladığında, konuşmayı bırakamaz. Kısa bir soru sormak için onu ararsanız, tanımadığınız insanlar hakkındaki en son haberleri size anlatmaya veya sorunlarını tek tek ayrıntılarla paylaşmaya başlar.

Böyle durumlarda, ne bir söz söyleyip sözünü kesmeye çalışabilir, ne de konuşmasında bir duraklama bulabilir ve şu anda zamanınız olmadığını ona bildiremezsiniz. Bu şekilde 30 ila 60 dakikayı kolayca boşa harcayabilirsiniz (kafanızın içinde bağırarak: ‘KAPATIN!’). Belki aramak yerine ona mesaj atmak daha iyidir? Veya konuşmanın başında sadece birkaç dakikanız olduğunu ve gitmeniz gerektiğini söylemeyi deneyin.

Paylaşmıyor

İlk bakışta, bu özellik bir sorun gibi görünmüyor. Dale Carnegie’nin Arkadaş Kazanma ve İnsanları Etkileme kitabını hatırlıyor musunuz? İnsanların takdir ettiği şey bu, değil mi? Ama hakkınızda çok fazla kişisel şey paylaştıktan sonra, ‘Onun hakkında ne biliyorum?’ Diye düşünmeye başlıyorsunuz. Ve söyleyebileceğin hiçbir şey olmadığını anlıyorsun.

Kız arkadaşının sadece senin hakkında bilgi alan ve belki bir gün onu kullanan bir casus olduğunu düşünüyorsun. Ve senin lehine değil. Böyle insanlara dikkat edin ve söylediklerinizi kontrol edin.

O umursamıyor

BBF’niz sadece kendi sorunları hakkında konuşuyor ve asla içtenlikle nasıl olduğunuzu sormuyor. Böyle bir arkadaşlık tek yönlü bir sokağa benziyor. Freddie Mercury’nin Let Me Live şarkısında söylediği gibi: ‘Tek yaptığım vermek. Ve tek yaptığın almak. Verecek o kadar çok şeyin var mı, yoksa vermeyi bırakıp paylaşan yeni arkadaşlar bulmak daha mı iyi olur?

O Hep Geç Kalır

Kutlamak için bir restoranda bir masa ayırttınız ve en son gelen o mu? Her zaman oldugu gibi! Onun için tipik mi? Ama bir gün onun ebediyen geç kalmasından o kadar rahatsız olacaksın ki randevuyu kaçıracak ve sadece evde kalacaksın. Bunu hissetmek için bir veya daha fazla kez beklemesine izin ver. Umarım ona zamana değer vermeyi ve sizinkine saygı duymayı öğretir. O dünyadaki en önemli kişi değil. Öyle bulsa bile.

Sana ne yapacağını söyler

Çocuğu yok, ama ona bebeğini uyutmanın ne kadar zor olduğunu söyler söylemez sana ipuçları veriyor. Ondan hiç istememiş olmana rağmen. Beceriksiz insanlar istenmeyen öğütler verdiğinde, sadece duygularınızı belirtin ve bunun yerine beklentilerinizi paylaşın.

Önemsediğini görüyorum, ama şu anda tek ihtiyacım olan dinleyen bir kulak – hiç bebeği kucaklamayan birinin tavsiyesi değil.

O seni değiştirmeye çalışıyor

Kim olduğunuzu kabul etmediğini hissediyor ve sorununuzu onunla her paylaştığınızda veya satın aldığınız yeni bir elbiseyi ona gösterdiğinizde sizi yargılıyor. Hobilerinizi tuhaf ve yeni saç renginizi çok fazla buluyor. Öyleyse, gerçekten ihtiyacın olan arkadaş o mu?

O Hemen Sahip Olduğunuz Her Şeyi İstiyor

Mini etek alırsanız, tam olarak aynısını ister. Kafeinsiz sipariş ederseniz, o da sipariş eder. Ona hamile kalmak istediğinizi söylerseniz, acilen bebek konusunu kocasıyla tartışmaya başlar. Gerçekten bir doppelganger’a ihtiyacınız var mı? Ben öyle düşünmüyorum.

Bunu durdurmanın kolay bir yolu var: Tüm düşüncelerinizi, özellikle de planlarınızı onunla paylaşmayın. Sırlarınızı kendinize saklayın. Meksika’ya bir gezi planladığınızı veya işinizi değiştirdiğinizi bilmesine gerek yok. Ve sonuçta, her zaman rekabet etmeye hazır mısınız? Çünkü onun yaptığı bu.

Sır tutamaz

Ondan kimseye söylememesini istedin ve herkesin sırrını bildiğini anladıktan sonra? O kesinlikle senin arkadaşın değil. Onunla takılmak senin için mahremiyetinden daha mı önemli?

O Sadece Konuşur ve Asla Harekete Geçmez

İhtiyacın olursa sana bu konuda ya da bu konuda yardım edebileceğini söylemeyi seviyor. Ve kendinizi güvende hissediyorsunuz. Sorun ortaya çıktığında seni zor durumda bırakmayacağından eminsin. Bu harika olurdu! Ama gerçekten yardım etmeye geldiğinde, şaşırtıcı bir şekilde zamanı yok ya da hasta. Ya da önerdiği kişi aniden ortadan kaybolur ve artık onlara ulaşamaz. Ya da size bir iş görüşmesi olduğunda her zaman bebek bakıcılığı yapacağını söylüyor, ancak konu söz konusu olduğunda, o gün tam olarak o saatte yapamıyor. Ne yazık! Ve ne sürpriz! Ama bir dahaki sefere size kesinlikle yardım edecek, diyor. Tabii, domuzlar uçtuğunda.

Kız Arkadaşınız Başarınızı Düşürüyor

Yeni bir araban olduğunu öğrendiğinde gülümsemeye bile zorlayamıyor mu? Yeni bir adama aşık olduğunuz için mutlusunuz, ama o sevincinizi paylaşamayacak gibi görünüyor? Senin adına mutlu olamıyorsa, kıskanıyor. Dikkatli olun ve böyle bir insandan uzak durun!

O senin erkeğini istiyor

Tamam, bu bir karakter özelliği değil, ama gerçekten can sıkıcı. Takılmayı sevdiğin ilginç ve sevimli biri olabilir. Kocanıza / erkek arkadaşınıza güvenseniz bile, onunla ilgili o seksi gülümsemelere ve dikkat işaretlerine tahammül etmemelisiniz. Evinde avlanıyor ve ödül senin adamın. Bu ‘arkadaş’tan bir an önce kurtulun!

Öyleyse, şimdi bununla mı yoksa kız arkadaşınızın o niteliğiyle mi yaşayacağınıza ve hala bu kişiyle iletişim halinde olup olamayacağınıza karar vermelisiniz. Ya da belki yukarıda listelenen bir veya birkaç şeyi yaparak sizi o kadar çok sinirlendiriyor ki onu bir daha asla görmek istemiyorsunuz.

En yakın arkadaşlarınız hakkında nefret ettiğiniz herhangi bir özellik var mı? Ya da eskiden arkadaşınız olan insanlar hakkında? Aşağıdaki yorumlarda paylaşmaktan çekinmeyin!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *