Categories
Uncategorized

5 Saç Fotoğrafçılığı Tuzakları ve Bunlardan Nasıl Kaçınılır · MHD

Harika bir saç kesimi, renk veya stil yarattığınızda, bunun kaydını tutmak doğaldır… Ve başarınızı belgelemenin bir fotoğraftan daha iyi bir yolu olabilir mi? Yeteneklerinizi portföyünüzde ve sosyal medyada sergilemenizi sağlar. Ayrıca, resimlerinizi MHD web sitesine yüklemek için Kitaplığım işlevimizi kullanabilirsiniz.

Ancak, fotoğrafçılığınızın markanızın görsel bir temsili olduğunu unutmamak çok önemlidir. En son eserinizin bir fotoğrafını kamuya açık bir yere koyduğunuzda, sadece kuaförlük veya berberlik becerilerinizi sergilemekle kalmazsınız. Markanız veya işletmeniz hakkında bir açıklama yapıyorsunuz ve bunun doğru olmasını istiyorsunuz! Peki ya fotoğraflarınızın kalitesi kuaförlük yeteneklerinize uygun değilse? Daha da kötüsü, ya markanız hakkında yanlış izlenim yaratıyorlarsa?

Neyse ki, yerleşik uzman Sarah Oglesby ipuçlarını ve püf noktalarını paylaşmak için burada. Saç fotoğrafçılığı söz konusu olduğunda en sık karşılaşılan 5 tuzağı ve bunlardan nasıl kaçınacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

Tuzak 1 – Tutarsız görüntüleri paylaşmak

Tutarsız görüntüleri paylaşma

Sosyal medyada yüksek kaliteli görüntülerin yaygınlaşmasıyla, paylaştığınız fotoğraflar düşük kaliteli veya tutarsızsa yanlış nedenlerle öne çıkma riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

Fotoğrafçılık markanızı oluştururken, tam olarak nasıl algılanmak istediğinizi analiz etmek için biraz zaman harcamaya değer. Tarzınız sade mi yoksa minimal mi? Ilık, hafif sıcak? Eğlenceli ve ilginç mi? Fashionista? Ortamınızı belirleyin ve bunu fotoğraflarınızda nasıl tasvir edeceğinizi düşünün. Örneğin, belirli renkleri veya nesneleri öne çıkarabilir veya fotoğraflarınız için belirli bir filtreye sahip olabilirsiniz. Bariz ‘Instagram’ görünümünü kastetmiyorum – sadece tüm resimlerinize benzer bir ruh hali veya ton ekleyen basit ve incelikli bir şey.

Arka plan seçiminizdeki tutarlılık da hayati önem taşır ve resimlerinizin havasını iyileştirmeye yardımcı olur. Markanıza veya imza renk paletinize gizlice girmenin kolay bir yolu. Artı, geçmişinizin havalı bir havası varsa, müşterileriniz selfie çekmeyi benimseyecek.

Tuzak 2 – ‘Hareketli’ bir salonu tasvir eden bir salonun yeni müşterileri çekeceğine inanmak

'Hareketli' bir salonu tasvir eden bir salonun yeni müşteriler çekeceğine inanmak

Salonunuz sürekli olarak müşterilerle dolup taşabilir – ve bu harika! Ancak yerdeki saçlar, etrafta yatan ekipmanlar, leğenlerdeki havlular ve hatta saçlarını kestiren diğer insanlar bir fotoğrafta dağınıklık yaratır ve bu profesyonelce görünmez.

Tabii ki, salon hayatının ‘koşuşturmasını’ tasvir eden resimler göndermek cazip geliyor. Ancak bu yeni müşterileri çekmek istiyorsanız, sakin ve düzenli, dingin görünümlü bir salon uzun bir yol kat eder.

Tuzak 3 – Öznelerinizi iyi aydınlatamamak

Konularınızı iyi aydınlatamamak

Resimlere gelince, aydınlatma belki de en önemli unsurdur ve kuaförlerin çoğu zaman yanlış anladığı bir unsurdur. Unutmayın, aydınlatma söz konusu olduğunda, daha fazlası daha fazladır. Her zaman düşündüğünüzden daha fazla ışığa ihtiyacınız var.

Bir pencereden gün ışığını kullanıyorsanız, pencere ile müşteriniz arasında olduğunuzdan emin olun. Konunun arkasından yayılan ışık nedeniyle konuyu (ve hayranlık uyandıran saç stilinizi) düzgün göremediğiniz bir fotoğraftan daha kötü bir şey olamaz.

Fotoğraflarınıza profesyonel bir dokunuş katmanın yollarını arıyorsanız, mini veya tam ışık halkası kesinlikle yatırıma değer.

Tuzak 4 – Hedef kitlenizi caydırabilecek müşterileri tasvir etmek

Hedef kitlenizi caydırabilecek müşterileri tasvir etmek

Fotoğrafik öğeler için çok fazla. Peki ya fotoğraflarınızın konusu?

Saçları doğal olarak olağanüstü görünecek. Ancak resimlerini yayınlamadan önce – tabii ki onların izniyle – genel imajını düşünmeniz gerekir. Giysileri ve mücevherleri, çekmek istediğiniz müşteri türüne hitap edecek mi?

Dahası, fotoğraf çekmeye başlamadan önce, fotoğrafınızı mahvedecek yanlış bir şey olmadığından emin olun. Müşterinizin kolyesi çarpık mı? Bir yaka sıkışmış mı? Instagram’da gezinirken herhangi bir tutarsızlık, ağrılı bir başparmak gibi göze çarpacaktır.

Çekime hazır mısınız? O zaman müşterinizi kesinlikle gülümsemeye teşvik edin. Mutluluk bulaşıcıdır ve potansiyel yeni müşterilerin ‘O kişinin hissettiği gibi hissetmek istiyorum!’

Tuzak 5 – Kreasyonlarınızın birden fazla görüntüsünü yakalayamama

Kreasyonlarınızın birden fazla görüntüsünü yakalayamama

Saç kesimlerinizin, renklerinizin veya stillerinizin fotoğraflarını çekerken, çekim sayısını azaltmak istemezsiniz.

Müşterinizin birden çok görünümünden 4 fotoğrafını çekmenizi tavsiye ederim. MHD’de, her zaman bir yandan ve arkadan bir tane olmak üzere önden görünüşü tercih ediyoruz. Portre modunu da kullandığınızdan emin olun. Tüm sosyal platformlar için idealdir ve düzenleme işlemi sırasında görüntüleri birleştirmeyi kolaylaştırır.

Bir MHD eğitiminde ustalaştınız ve yarattığınız görünümün mükemmel fotoğraflarını mı çektiniz? Bunları bizimle paylaşmanızı çok isteriz. Kitaplığım’a gidin ve aldığınız öğreticiyi bulun. Fotoğraflarınızı yüklemek için talimatları izleyin. Ardından, paylaşılan çalışma sayfamızda bunları kontrol etmek için MHD ana sayfasını ziyaret edin. Son bir ipucu. Sevgili MHD topluluğuna siz ve uzmanlık alanınız hakkında biraz daha fazla bilgi vermek için Hesabım’daki profilinizi doldurmayı unutmayın.

Mutlu fotoğraflar!

Mutlu fotoğraflar!

Basitçe ifade etmek gerekirse, paylaştığınız her fotoğraf, tutarlı bir marka kimliği tasvir ederek hedef kitlenize hitap etmelidir. Başka bir deyişle, markanızı veya işinizi özetleyen, tanınabilir bir estetik olan imza stilini geliştirmeniz gerekir. Doğru yapın ve profilinizi güçlendirmek ve yeni müşteriler çekmek için pazarlama stratejinizin bir parçası olarak fotoğraflarınızı kullanma gücüne sahip olacaksınız.

Henüz MHD üyesi değil misiniz? İster stilist, ister berber, ister salon sahibi veya kuaförlük eğitmeni olun, birinci sınıf eğitimimiz size rekabet avantajı sağlar – kariyerinizi güçlendirir, salon karlılığını artırır veya her öğrenci için sonuçları iyileştirir.

Daha fazlasını bul

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *